Image default
Aparaty cyfrowe

Szybki NEWS – Samsung wprowadza do sprzedaży NX30 i GALAXY Camera 2 – ceny i dostępność wciąż nieznane

samsung_90sekund
Samsung NX30 i Galaxy Camera 2_90sekund

Do debiutu na sklepowych półkach szykują się dwa nowe aparaty od Samsunga. Koreański producent ogłosił właśnie, że na europejskim rynku pojawią się zaprezentowane niedawno NX30 i Galaxy Camera 2, o czym niedawno informowaliśmy na blogu.

Dla przypomnienia NX30 – kompakt z serii naprawdę świetnych aparatów. Dzięki sensorowi APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 MP, ma on nas zachwycać perfekcyjnymi zdjęciami, o wysokiej jakości. Wizjer EVF z czujnikiem zbliżeniowym, szybka migawka (1/8000sek) i równie szybkie zdjęcia seryjne (9 klatek/sek). Wszystko to uzbrojone w wymienne obiektywy, dzięki którym aparat zyska dodatkowe możliwości i konfiguracje.

nx30-and-16-50mm-1 - 90sekund
Samsung NX30 – 90sekund.pl

Samsung wprowadza NX30 na rynki europejskie, aczkolwiek nie wyróżnia, na których będzie dostępny aparat. W notce prasowej, nadal nie ma szczegółowych informacji dotyczących powiązania aparatu z kontem Dropbox i ewentualnej dodatkowej przestrzeni dyskowej. Interesuje nas oczywiście nasz kraj, gdyż jak możemy przeczytać, usługa ta dostępna będzie tylko w wybranych regionach. Nie zmienia to faktu, że jest to sprzęt warty uwagi każdego fotografia.

Druga propozycja to Samsung Galaxy Camera 2. Kompakt działający na Androidzie. Dzięki czemu jeszcze bardziej intuicyjnej będziemy mogli posługiwać się naszym aparatem. Dodatkowo naszpikowany on jest rozmaitymi funkcjami, dzięki którym pomoże nam np. wybrać odpowiedni tryb fotografowania, tak by nasze zdjęcie było jak najlepszej jakości. Oczywiście praktycznie na każdy kroku i to w łatwy sposób będziemy mogli się pochwalić naszymi fotkami w Internecie.

galaxy-camera-2-8
Samsung Galaxy Camera 2 – 90sekund.pl

Jak widać Samsung ostro pracuje na polu fotograficznym i nie odpuszcza, wypuszczając coraz bardziej interesujące aparaty. Póki co skupia się na bezlusterkowcach i kompaktach – czyżby któregoś dnia miał przyjść czas na premierę lustrzanki? ;) Podsumowując: NX30 i Galaxy Camera 2 to z pewnością bardzo ciekawe propozycje, które zadowolą niejednego użytkownika.

Póki co ceny obu produktów są nieznane.

Źródło i foto: samsungmedia