Image default
Android

Samsung prezentuje Galaxy Camera 2 – kompakt z Androidem

samsung-galaxy-camera-2-b-2_90sekund
Samsung Galaxy Camera 2

Nie tylko z ciekawszym designem, ale też lepiej wyposażony od poprzednika – Samsung wyciąga wnioski i prezentuje drugą odsłonę Galaxy Camery, czyli kompakt, który pracuje na systemie Android i posiada szereg interesujących funkcji. Ale czytając jego specyfikację mam nieodparte wrażenie, że Galaxy Camera 2 mógłby być również świetnej jakości smartfonem. Warto przyjrzeć się jej z bliska, tym bardziej, że w tym modelu Samsung posłuchał użytkowników i wyciągnął wnioski z wad poprzedniego aparatu z tej serii.

Samsung Galaxy Camera 2 napędzany jest czterordzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,6 GHz i sporą – 2 GB pamięcią RAM. Na zdjęcia otrzymujemy 8 GB pamięci wewnętrznej (trochę rozczarowuje, że dla użytkownika zostaje nieco ponad 2 GB na fotki), ale rozszerzalne slotem na karty microSD do 64 GB i 50 GB kontem Dropbox na dwa lata. Oprócz tego aparat wyposażono w moduł GPS, NFC, WiFi i Bluetooth w standardzie 4.0, a także czujniki, takie jak akcelerometr, geomagnetyczny, żyroskop i żyroskop systemu stabilizacji OIS. Całością zarządza Android Jelly Bean 4.3, a energii dostarcza bateria o pojemności 2000 mAh. Wykonane zdjęcia obejrzycie na dużym – 4,8 calowym ekranie HD Super Clear Touch LCD. Ale to tylko jedna strona medalu, bowiem w tym modelu liczą się przede wszystkim funkcje fotograficzne.

galaxy-camera-2-8
Samsung Galaxy Camera 2 z systemem Android Jelly Bean 4.3

I tutaj nie będziecie zawiedzeni. Samsung wyposażył Samsunga Galaxy Camerę 2 w 16 megapikselową matrycę (1/2.3″ BSI CMOS), obiektyw z 21-krotnym optycznym zoomem, ksenonową, otwieraną lampę błyskową, optyczną stabilizację obrazu OIS, a także całą masę funkcji fotograficznych i przeróżnych trybów, zawartych w 28 funkcjach Smart, jak chociażby: Piękna twarz, Najlepsze zdjęcie, Selfie alarm (Autoportret), Zdjęcia seryjne, Krajobraz, Makro, Jedzenie, Impreza/Wnętrza, Zatrzymanie akcji, Nasycone barwy (HDR), Panorama, Wodospad, Zdjęcie animowane, Dramatyczne ujęcie, Wymazywanie, Interwał czasowy itd. Jest więc z czego wybierać.

Widać, że Samsung mocno otwiera się na potencjał fotografii cyfrowej, która zaraz od zrobienia, gotowa jest znaleźć się w serwisach społecznościowych. Ma temu służyć choćby wymieniony wyżej Selfie alarm, w którym stworzycie autoportret, wybierając z serii 5 zdjęć najlepsze i gotowe natychmiast do udostępnienia w sieci. Innym ciekawym rozwiązaniem będzie tryb Smart Mode Suggest, analizujący warunki, w których macie zamiar wykonać zdjęcie, dzięki czemu aparat sam zasugeruje najlepszy tryb pracy. Galaxy Camera 2 otrzymał też w standardzie aplikacje do edycji zdjęć (m.in. Paper Artist i Xtremera), zatem już z poziomu aparatu będzie można je poddać podstawowej obróbce i oczywiście udostępnić w Internecie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Cena i dostępność nie są jeszcze znane.

Źródło, foto: Materiały prasowe Samsung