Image default
Android Wear

Ten sam, czy nie ten sam Huawei Watch na IFA2015?

Na oficjalnym profilu Huawei w serwisie Twitter pojawiła się zajawka – widoczna na fotce poniżej – która informuje o nadchodzącym pokazie inteligentnego zegarka od tego producenta w ramach targów technologicznych IFA 2015. Trochę mnie to skołowało, bo przecież znam (Ty pewnie też) doskonale jego wygląd. Nawet treść wpisu naprowadza na fakt, że dostaniemy jedyny i ten sam produkt. Dlaczego więc Huawei Watch zaledwie wyłania się z tego zdjęcia?

[showads ad=rek2]

Oczywiście wątpię, aby producent chciał pokazać jeszcze inny zegarek. Nie ma co tutaj dopisywać teorii. Natomiast jestem w stanie założyć, że pewnie będą różne warianty tego smartwatcha. Od wersji najbardziej podstawowej, po maksymalnie luksusowe. I w rzeczywistości – to oprócz ZenWatcha 2 oraz LG Watch Urbane – jest to ubieralny produkt, który może – przy odpowiednich wiatrach – finalnie trafić na mój nadgarstek.

[showads ad=rek1]

Same rendery, ani materiały prasowe, które do tej pory zaprezentował Huawei nie są w stanie oddać tego, jak ten zegarek jest świetnie wykonany i jak kapitalnie prezentuje się na żywo. Również w Barcelonie mogłem chwilę z nim pobyć, bowiem dostępne było tylko jedno stanowisko, w wydzielonej strefie z ochroniarzem, wokół którego tłoczyli się redaktorzy technologiczni z całego świata i starali chociaż przez moment uchwycić w swoich kadrach prezentowanego smartwatcha. Nie czułem się komfortowo w takiej sytuacji i nieco mnie to zirytowało, w końcu Huawei nie stanowi – jak dla mnie – nobliwej czołówki – ale ten zegarek sprawił, że zacząłem patrzyć na nich bardziej przychylnym wzorkiem.

Huawei Watch - fot. mat. pras.
Huawei Watch – fot. mat. pras.

Jedyne, co mnie martwi w Huawei Watchu to fakt (TUTAJ opisałem specyfikację, a TUTAJ pierwsze wrażenia), że ma jeden z większych ekranów, o dużej rozdzielczości, ale za to maleńką baterię. Do tej pory całkowicie bezkonkurencyjny jest Sony SmartWatch 3 SWR50, który potrafi na jednym ładowaniu przejechać aż 2 dni, a jeśli ktoś nie korzysta zbyt intensywnie z tego produktu, to nawet 3. Zalet ma smartwatch od Sony znacznie więcej, zresztą dość drobiazgowo zrecenzowałem go TYM miejscu.

Huawei Watch - 90sekund.pl
Huawei Watch na moim nadgarstku w czasie barcelońskiej prezentacji na MWC2015 – 90sekund.pl

Krążą pogłoski, że ceny Huawei Watcha mają się zacząć od około 350 dol., a skończyć na około 800 dol. Nie jest to najtaniej, ale wzorniczo zegarek ten wygląda bardzo apetycznie, a dzięki świetnemu wyświetlaczowi, będzie mocno konkurencyjny względem reszty inteligentnych zegarków. No i najważniejsze – kiedy w końcu trafi do sprzedaży? Ponoć jeszcze we wrześniu. Byłoby bardzo interesująco!

[showads ad=rek3]

Źródło: ubergizmo