Image default
Android Wear

MWC2015: Wow – Huawei zaczyna rozdawać smartwatchowe karty!

Szafirowe szkło, ekran AMOLED 1,4 cala z rozdzielczością 400×400 px o gęstości ułożenia pikseli na poziomie 286 ppi oraz kontraście 10000:1, korpus wykonany ze stali Stainless steel, 512 MB RAM, Bluetooth 4.1, czujnik pulsu, barometr, krokomierz, a do tego całość napędzana Snapdragonem 1,2 GHz z Androidem Wear na pokładzie. Co to takiego? Panie i Panowie – oszałamiający smartwatch od Huawei!

Huawei Watch - fot. mat. pras.
Huawei Watch – fot. mat. pras.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem dwóch niesamowitych rzeczy, które przyniosła premiera najnowszego smartwatcha tej firmy! Po pierwsze, w wideo promocyjnym korporacja jasno sformułowała tezę, która jest mi niesamowicie bliska – dzisiejsi producenci cały czas usiłują skopiować smartfona na nadgarstek!

Brawo – trudno ująć to inaczej! Po drugie, Huawei idzie inną drogą, chce żeby jego produkt był genialnie wyposażony i od razu nobilitował tę sferę urządzeń ubieralnych. To nie ma być gadżet! To ma być pełen nobliwości i szacunku produkt!

Huawei Watch - fot. promo wideo
Huawei Watch – fot. promo wideo

Do tej pory żaden z producentów serwujących nam smartwatche z okrągłą tarczą nie zrobił tego tak dobrze pod kątem wzorniczym, jak właśnie Huawei. Po raz pierwszy czuję się kupiony przez ten typ inteligentnych zegarków – do tej pory preferowałem kwadratową tarczę. Ciekaw jestem ceny i tego, jak szybko trafi na nasz rynek! Brawo Huawei – gratuluję produktu, który naprawdę chce się mieć!