Tak zabezpieczysz dwuetapowo Dropboxa | 90sekund.pl - CZAS NA TECHNOLOGIE
dropbox-logos_dropbox-logotype-black

Tak zabezpieczysz dwuetapowo Dropboxa

Wiecie już, jak włączyć weryfikację dwuetapową w usługach Google. Czas na jedną z najpopularniejszych Chmur – Dropboxa! Aby nasze dane były bezpieczne, a sen niewzruszony – warto wykonać te oto kroki! Nic nie boli, nic nie kosztuje, a daje bardzo wiele. Zachęcam do skorzystania z naszego poradnika.

Dropbox

1. Początek wygląda podobnie jak w przypadku Google – klikamy na swoją nazwę użytkownika i z rozwijanego menu wybieramy opcję Ustawienia. Tutaj przełączamy na zakładkę Bezpieczeństwo i stamtąd widzimy już, tutaj nazwane, dwustopniowe uwierzytelniane. Pozostaje nam tylko wcisnąć przycisk myszy na opcji włącz.

12-dropbox-poczatek-90sekund

2. Pojawi się jeszcze informacja tłumacząca na czym polega ta opcja. Po zapoznaniu się z treścią, klikamy oczywiście na Wprowadzenie.

14-dropbox-wlacz-dwustopniowe-uwierzytelnienie-90sekund

3. Kolejne podobieństwo do platformy Google – w następnym kroku będziemy musieli jeszcze raz podać hasło do swojego konta.

15-dropbox-ponowne-podanie-hasla-90-sekund

4. Teraz pojawi się Wam możliwość wyboru między dwoma sposobami uwierzytelnienia. Ja na potrzeby tego poradnika wybrałem opcję SMS.

16-wybor-opcji-weryfikacji-90sekund

5. W związku z tym, że takowy musi do nas dotrzeć, proszeni jesteśmy oczywiście o podanie nru telefonu.

17-dropbox-wybor-nr-telefonu-90sekund

6. Potem jeszcze weryfikacja numeru poprzez podanie kodu z wiadomości tekstowej.

18-dropbox-weryfikacja-numeru-90sekund

7. Następnie pojawia się świetna opcja w przypadku, gdybyście zgubili swój telefon, czyli podanie zapasowego numeru. Ja osobiście nie posiadam, więc kliknąłem przycisk dalej bez jego podawania, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, byście podali numer naprawdę zaufanej dla Was osoby.

19-dropbox-zapasowy-numer-90sekund

8. Co mnie zaskoczyło, pojawiła się jeszcze jedna możliwość, w razie gdybyście nie mieli dostępu do obu telefonów – specjalny kod awaryjny, który warto gdzieś zapisać, dzięki czemu będziecie mogli wyłączyć dwustopniowe uwierzytelnianie i następnie ostatecznie uruchamiamy tę funkcjonalność poprzez kliknięcie Włącz dwustopniowe uwierzytelnianie.

20-dropbox-kod-awaryjny-90sekund

9. Napis Gratulacje! informuje nas o pomyślnym przebiegu całego procesu.

21-dropbox-gratulacje-90sekund

10. Żeby wyłączyć dwustopniowe uwierzytelnianie, wchodzimy dokładnie w ten sam sposób w ustawienia z poziomu naszej nazwy użytkownika, następnie w zakładkę Bezpieczeństwo, potem jeszcze raz potwierdzenie hasła i zaznaczenie opcji Wyłączenia. Gotowe.

22-dropbox-wylaczenie-90sekund

Tyle Dropbox! Wystarczy kilka chwil, trochę klikania, ale spokój mamy raz na zawsze.