Image default
Android

Sony testuje Lollipopa na Xperiach Z1, Z2 i Z3 i póki co wygląda to świetnie!

Niewątpliwie w stajni każdego producenta trwają gorączkowe prace nad implementacją najnowszego Androida pod swoje nakładki. Jak widać na poniższym filmiku Sony również nie próżnuje, uruchamiając na swoich flagowcach Lollipopa w wersji AOSP (Android Open Source Project). AOSP oznacza działanie systemu na kodzie, który został powszechnie udostępniony przez Google. Jednym słowem – testy rozpoczęte.

Jak donosi oficjalny blog Sony, testy trwają w szwedzkim oddziale firmy. Mają one na celu wyeliminowanie jak największej ilości błędów, tak by oficjalna aktualizacja była ich pozbawiona. Zapewne nie da się uniknąć niektórych defektów, jednakże takie testy są absolutnie niezbędne, dlatego dobrą informacją na tym etapie jest to, że prace nad wdrożeniem Lizaka trwają w najlepsze. Już na początku nowego roku pierwsze urządzenia Japończyków mają otrzymać aktualizacje, tak więc czasu jest niewiele.

Przyznam szczerze, że aktualna nakładka Sony, potrzebuje dużego odświeżenia. To co zobaczyłem na filmiku wygląda bardzo obiecująco i rzeczywiście przypomina czystego Androida. Oczywiście wiele się jeszcze może zmienić, jednakże w moim odczuciu nakładka Sony prezentuje się niezwykle ciekawie. Powiem więcej, to co zobaczyłem bardzo mi się podoba.

Sporo emocji wzbudzają wszystkie nakładki, lecz na oficjalne efekty prac musimy jeszcze trochę poczekać. Mam nadzieje tylko, że producenci dotrzymają terminów, choć ten podany przez Sony nie jest zbyt precyzyjny. Pewne jest na pewno to, że użytkownicy wszystkich urządzeń z serii Z otrzymają Lollipopa. Aktualizacje ruszają po nowym roku, lecz konkretnych dat póki co brak. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Źródło, foto: blogs.sonymobilexperiablog