Sony 3 marca pokaże w Barcelonie nowy Xperia Z4 Tablet!

Kontrolowany przeciek? Czyjaś nieuwaga? Chyba już nikt z nas w takie cuda nie wierzy, aczkolwiek premiera zarówno Galaxy S6, jak i HTC One M9 to tematy, które w ostatnich dniach mocno trzęsą siecią, zatem i Sony może chcieć zwrócić na siebie uwagę. I jak widać – chyba się udało ;).

Sony Xperia Z4 Tablet z oficjalnej aplikacji od producenta - fot. XperiaBlog.net
Sony Xperia Z4 Tablet z oficjalnej aplikacji od producenta – fot. XperiaBlog.net

Otóż w dedykowanej aplikacji Xperia Lounge pojawił się na chwilę tablet Sony Xperia Z4 Tablet. Jego obecność była tam tak krótka, że za wiele i tak – poza fotką i kilkoma wskazówkami – na temat tego urządzenia nie wiemy. Ale trzy istotne pewne punkty to: ekran 2k, lepsza bateria oraz ultraszybki procesor.

Aplikacja Xperia Lounge, w której pojawił się Xperia Z4 Tablet - fot. XperiaBlog.net
Aplikacja Xperia Lounge, w której pojawił się Xperia Z4 Tablet – fot. XperiaBlog.net

Możliwe, że takie newsy nie wzbudzają już w Was żadnego poruszenia, ale chciałbym przypomnieć, że Sony do tej pory prezentował jedynie tablety 10-calowe. Wyjątkiem był debiut Xperii Z3 Tablet Compact na targach w Berlinie, we wrześniu 2014 roku, ale coś czuję że to właśnie ten produkt może doczekać się swojej kolejnej odsłony, chociaż logika podpowiada raczej – co wynika i z nazwy i z cyklu wydawniczego – że zobaczymy właśnie klasyczną dachówkę, a na wersję kompaktową jeszcze poczekamy. Mylące jest tutaj jednak wzornictwo łudząco podobne do Xperii Z3 Tablet Compact.

Sony Xperia Z3 Tablet Compact - 90sekund.pl
Sony Xperia Z3 Tablet Compact – 90sekund.pl

Który model zobaczymy dziś nie wiem, ale pociekła mi ślinka ;). Sony robi cudowne tablety. To jedne z najlepiej wykonanych tego typu produktów na rynku. Zachwyca mnie ich prosty kanciasty, momentami zmiękczany design, świetne jakościowo i wydajnościowo podzespoły oraz możliwości odtwarzania muzyki, których na próżno szukać u konkurencji. Jest też autorski wyświetlacz, który również robi wiele dobrego.

Dzisiaj – przy okazji zbliżającej się tej premiery – czekam na Androida Lollipop oraz odświeżoną nakładkę producenta, która pomimo świetnej pracy z KitKatem, od jakiegoś czasu wymagała przebudowania, a debiut nowego systemu od Google, to dobra okazja, aby przy tej premierze pokazać swój pomysł na interpretację Material Design.

Spośród wszystkich produktów tego japońskiego producenta, w ostatnim czasie tablety wzbudzają we mnie najwięcej emocji. Jeśli jesteście ciekawi, jakie one są, zapraszam do lektury naszych recenzji tych produktów:

– recenzja Sony Xperia Z3 Tablet Compact
– recenzja Sony Xperia Z2 Tablet
– recenzja Sony Xperia Z Tablet

Źródło, foto: xperiablog