Image default
Canon

Kompaktowa propozycja Canona choć interesująca, nie jest dla mnie

Canon zaprezentował nowy aparat kompaktowy – PowerShot G7 X Mark II, który został wykonany na podstawie modelu – PowerShot G7 X – Mark II został wyposażony w nowy procesor – DIGIC 7. I jest to napewno bardzo dobra wiadomość, ponieważ dzięki niemu, aparat zyskuje praktycznie na każdym kroku. Szybszy AF oraz tryb zdjęć seryjnych, czy jeszcze lepsze przetwarzanie obrazu. Znajdziesz tutaj również matrycę CMOS, która dostarcza zdjęcia w rozdzielczości 20,1 MP. Takie połączenie ma dać dobrej jakości obrazy w kiepskich warunkach oświetleniowych, co nie da się ukryć, zawsze jest wyzwaniem dla niemalże każdego aparatu. Canon PowerShot G7 X Mark II, ma sobie radzić dobrze w takich okolicznościach, a bardzo dobrym uzupełnieniem jest obiektyw o jasności f/1,8 – 2,8. Taka przysłona powinna dopełnić nocnego dzieła.

W nowym aparacie Canona znajdzie się również miejsce na funkcję Auto Lighting Optimizer, która odpowiedzialna jest za poprawę kontrastu, a także ulepszony stabilizator obrazu wraz z technologią Dual Sensing IS. Ta ostatnia pomoże zredukować drgania aparatu. Oczywiście ma się to przełożyć na ostre zdjęcia, w momencie gdy nie będziemy mieli przy sobie statywu.

Canon PowerShot G7 Mark II - mat. pras. Canon
Canon PowerShot G7 Mark II – mat. pras. Canon

Aparatem nakręcisz film w rozdzielczości Full HD, a nakręcone dzieła wraz z fotkami prześlesz dalej przy użyciu WiFi lub NFC. Dodatkowo zawartość pamięci aktualizowana jest na bieżąco w Chmurze, co sprawia, że pliki zawsze są pod ręką.

Ciekawe możliwości oraz standardy, które w obecnych czasach muszą się znaleźć już w każdym aparacie. Nie jest to pozycja dla mnie (brakuje im chociażby optycznego zooma, który mimo wszystko czasami się on jednak przydaje.) – ale myślę, że znajdą się zwolennicy nowego modelu Canona. W końcu nie każdemu potrzebna jest droga i ciężka lustrzanka, a smartfony pomimo, że z coraz lepszymi sensorami, nie zawsze są w pełni wystarczające.

Źródło, foto: digitaltrends