Image default
Apple

iPhone od weekendu w Chinach. Sprzedadzą się miliony sztuk

iphone5s_screen_90sekund
iPhone5S

iPhone – cudowne dziecko Steve’a Jobsa, które na zawsze zmieniło rynek smartfonów i wprowadziło je w nową erę, od samego początku nie było oficjalnie dostępne dla chińskich fanów Apple. Ci, którzy oczywiście zdecydowali się zdobyć smartfona za wszelką cenę i tak nie mogli być w pełni usatysfakcjonowani pracą w Internecie, bowiem z powodu różnic w standardach łączności, iPhone pracował tylko w sieci 2,5G. Ale nadchodzące dni przyniosą ogromną woltę. Supersmartfon Apple pojawi się w ofercie największego chińskiego operatora – China Mobile, który posiada… 760 mln klientów!

Nie da się ukryć, że Tim Cook dogadując się wreszcie z Chińczykami, zrobił interes życia i bez wątpienia krok ten tchnie w te smartfony zupełnie nowego ducha. Warto zdać sobie sprawę, że Chiny coraz bardziej się bogacą, a potencjał związany z rozwojem regionu jest ogromny. Pomyślcie tylko, że gdyby jednorazowo tylko 1 proc. abonentów China Mobile zdecydował się na wybór iPhone’a, jako swego kolejnego smartfona (lub pierwszego), to w pierwszym rzucie, ot tak – Apple sprzeda 7,6 mln urządzeń!

Bez dwóch zdań pierwsze wyniki finansowe Apple w tym roku, będą po pierwszym kwartale oszałamiające. Entuzjazmu nie kryje oczywiście Tim Cook, który miał powiedzieć chińskim dziennikarzom, że bardzo optymistycznie jest nastawiony do współpracy z gigantycznym operatorem. Nie dziwi mnie to także dlatego, bowiem China Mobile posiada podobno aż 42 mln iPhone’ów pracujących w tej sieci, chociaż nie zostały oficjalnie sprzedane przez tego operatora. Prezes firmy Xi Guohua przyznał, że użytkownicy już zamówili miliony urządzeń z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Oficjalnie smartfony Apple będą dostępne w Chinach od 17 stycznia. Analitycy przewidują, że zostanie w ciągu 2014 roku sprzedanych od 15 do 39 mln iPhone’ów.

Źródło, foto: bgr, bgr