Image default
Technologia Ubieralna

Garmin MARQ series – oto rocznicowa seria zegarków sportowych wartych fortunę

Garmin kończy 30 lat. Jak na młodego, wysportowanego i atrakcyjnego dżentelmena – przydałaby mu się jeszcze dobrej klasy zegarek. Najlepiej sportowy, który nie tylko będzie mierzył wszystkie aktywności, ale też odznaczał się świetnym wykonaniem i nosił cechy drogiej biżuterii. No to proszę bardzo – oto Garmin MARQ series, czyli portfolio rocznicowych zegarków, które kosztuję dużo. Bardzo dużo…

Garmin MARQ series to zestaw kilku zegarków, które nawiązują do natury różnych smartwatchy sportowych, a które to odznaczają się swoimi unikatowymi cechami. Możemy więc znaleźć wśród nich następujące modele:

  • Garmin MARQ Aviator – dla fanów lotnictwa i osób związanych (lub miłośników) z tą działką. Posiada tytanową, plecioną bransoletę oraz klasyczne monochromatyczne wstawki, uzupełniony o wgrane mapy lotnicze, globalną bazę danych lotniczych, szczegółowy radar pogodowy (Nexrad Weather Radar) i funkcję nawigacji awaryjnej. Bransoletę wykonano tutaj z tytanu.
Garmin MARQ Aviator - fot. mat. pras.
Garmin MARQ Aviator – fot. mat. pras.
  • Garmin MARQ Driver – dedykowany kierowcom i fanom motoryzacji. Otrzymał 250 wbudowanych torów wyścigowych z całego świata, który dzięki śledzeniu trasy potrafi np. automatycznie zaliczać okrążenia w czasie wyścigu, posiada funkcję międzyczasów okrążeni i pokazuje różnice czasów na żywo. Ramka jest tutaj ceramiczna, a całość powleczona diamentowopodobną powłoką węglową DLC (Diamond Like Carbon). Bransoleta tytanowa, hybrydowa z czerwonymi sylikonowymi łącznikami.
Garmin MARQ Driver - fot. mat. pras.
Garmin MARQ Driver – fot. mat. pras.
  • Garmin MARQ Captain – ten model jest odpowiedzią na oczekiwania fanów żywiołu wody. Dedykowany więc miłośnikom regat i sportów wodnych z możliwością wytyczania kursów w czasie rejsów, asystentem halsowania i autopilotem GHC 20 do sterowania łodzią. Wyświetla też informacje o pływach, prędkości wiatru i temperaturze. Pasek został tutaj wykonany z żakardowego splotu na południu Francji ma być wytrzymały na kontakt ze słoną wodą.
Garmin MARQ Captain - fot. mat. pras.
Garmin MARQ Captain – fot. mat. pras.
  • Garmin MARQ Expedition – zegarek kierowany dla amatorów wypraw, szczególnie górskich – wyposażony we wszystkie kluczowe funkcje, jak mapy, wysokościomierz, barometr, kompas etc. Potrafi wyświetlać w czasie rzeczywistym np. informacje na temat wspinaczki, a na wyższych wysokościach wbudowany pulsoksymetr będzie monitorował nasycenie krwi tlenem. Ramka posiada wygrawerowany kompas 360st., a zastosowany pasek wykonano z włoskiej skóry.
Garmin MARQ Expedition - fot. mat. pras.
Garmin MARQ Expedition – fot. mat. pras.
  • Garmin MARQ Athlete – zaprojektowany z myślą o początkujących sportowcach, ze skalą wskaźników odpoczynku i pułapu tlenowego wyświetlanych na ramce. Dodatkowo wyposażony we wszystkie kluczowe funkcje i czujniki monitorujące aktywność, gł. bieganie, w tym również wytyczanie tras i poruszanie się zgodnie z mapą.
Garmin MARQ Athlete - fot. mat. pras.
Garmin MARQ Athlete – fot. mat. pras.

No wygląda to naprawdę niesamowicie! Powiedzcie, że nie! Ale równie niesamowite są ceny. Zaczynają się od 1500EUR, a kończą na 2500EUR. Tak, to góra pieniędzy.

Z drugiej strony – smartwatche te są po prostu rocznicową edycją specjalną. Podkreślają prestiż marki i tak naprawdę zawierają wszystkie najbardziej kluczowe funkcje, które przez trzy dekady Garmin dopieszczał, aby finalnie oferować nam najlepszej klasy inteligentne zegarki sportowe. Jeśli marzy się komuś taki sprzęt, ale tym razem zamknięty w naprawdę luksusowych modelach, to ma okazję nabyć piękne, doszlifowane zegarki. A te sprawdzą się nie tylko na torze, w czasie lotu, czy regat – ale także w codziennym pokonywaniu swoich ograniczeń w czasie zwykłych treningów.

Fajny pomysł na tę serię.

Źródło: garmin