2,7 mln cukrzyków w Polsce, to dobry powód, aby wziąć udział w TYM biegu Ireny…

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Bieganie to dobra okazja, by się o tym przekonać. A pięć kilometrów to idealny dystans, nawet dla mniej wtajemniczonych adeptów biegania. Okazja do zapisania się w różnych zawodach w całej Polsce jest praktycznie cały czas możliwa, ale warto zwrócić swoją uwagę na warszawski bieg organizowany przez Samsunga, będący jednocześnie pod patronatem legendy polskiej lekkoatletyki – Ireny Szewińskiej. Dlaczego?

Samsung Irena Women’s Run to jak sama nazwa wskazuje bieg tylko dla kobiet. Panie mogą sprawdzić się na pięciokilometrowej trasie już 4 września. Cel? Oczywiście propagowanie zdrowego trybu życia, ale także walka z cukrzycą. W tym roku część z pieniędzy z opłat startowych zostanie przekazana Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków. Dzięki temu zwiększa się świadomość choroby, która może dotyczyć każdego z nas, ale statystycznie mimo wszystko to kobiety częściej chorują niż mężczyźni. Łącznie w Polsce mamy 2,7 miliona cukrzyków. Dlatego warto zwrócić na to uwagę, także poprzez pryzmat… dzieci, bo…

czym skorupka za młodu nasiąknie…  No własnie – podczas imprezy nie tylko będą bowiem mogły sprawdzić się m.in. mamy, ale także ich dzieci i to nawet te najmłodsze. Dla różnych kategorii wiekowych (nawet 5-latków) przygotowane zostały dystanse od 130 do 1500 metrów, co sprawia, że emocji z pewnością nie będzie brakować, a dla dzieciaków będzie to nie lada wyzwanie.

  1. Bieg Malucha (6 lat i młodsi): 130 m
  2. Bieg Starszaka (7-9 lat): 400 m
  3. Bieg Młodzika (10-12 lat): 900 m
  4. Bieg Juniora (13-16 lat): 1500 m

Sam bieg to nie jedyne atrakcje, bowiem organizowana będzie również strefa “Mistrzów Kodowania”, gdzie najmłodsi będą mogli ćwiczyć tym razem umysł. Zagadki logiczne, tworzenie gier, ćwiczenie pamięci czy spostrzegawczości. Oczywiście wszystko przy użyciu nowych technologii dostarczonych przez Samsunga.

Jednym słowem, jest to idealna okazja, do spędzenia przez całe rodziny aktywnie i miło czasu, bo atrakcji – jak widać – nie zabraknie. Ja akurat swoich pociech nie mam, ale może ktoś z Was stawi się na starcie ze swoimi dzieciakami :). Więcej informacji pod adresem – www.siwr.pl

Źródło, foto: samsung