Image default
Fotografia

Zwierzęta też robią sobie zdjęcia selfie

Selfie. Fotograficzny wyznacznik naszych czasów. Każdy je robi i choć się do tego nie przyzna, to od czasu do czasu walnie sobie samojebkę w windzie ;). Nie ma imprezy, czy towarzyskiego spotkania, podczas którego nie powstanie kilka tego rodzaju fotek. Tym razem jednak, autoportretów pozazdrościły nam… zwierzęta, które również postanowiły w często zabawny sposób wykonać kilka zdjęć.

Zoogle Selfies to projekt przy współudziale Google oraz kalifornijskiego Zoo, który polega na umieszczeniu w klatkach ze zwierzętami smartofnów – w tym przypadku jest to Nexus 5X. Dzięki czemu powstają nietypowe i ciekawe ujęcia. Zwierzaki są uwieczniane, a zdjęcia umieszczane w specjalnym albumie. Ma on aktualnie dopiero kilka zdjęć, ale z czasem będzie ich na pewno przybywać. Póki co chyba najlepiej wypadł tygrys ;)

Ciekawa inicjatywa, która przy okazji nawiązuje to poniższego filmiku, pariodiując i promując przy okazji najnowszą animację Disney’a – Zootopia. Kto już miał okazję widzieć ten film? Ja osobiście nie widziałem, ale trailery skutecznie zachęciły mnie do odwiedzenia kina, a scena z leniwcem, który śmieje się z kawału opowiadanego przez Nick’a Wilda (jeden z głównych bohaterów) jest genialna! To tak na dzień dobry, w poniedziałek :).

Źródło, foto: YouTube, Google