Zachowaj dystans i dbaj o wzrok

Ręka w górę, kto przed snem zagląda jeszcze do swojego smartfona lub tabletu? Ja mogę podnieść nawet obie ręce, bo robię to codziennie. W pewnym sensie jest to uzależniająca, a z drugiej właśnie wtedy mam chwilę czasu by poświęcić się odrobinie rozrywki w postaci zajrzenia jak radzą sobie moi żołnierze w Boom Beach lub obejrzeć jakiś film na YouTube. Niestety to ostatnie kończy się zawsze fatalnie, bo na jednym filmiku się nie kończy. Takie nocne posiedzenia nie są zbyt zdrowe, a szczególnie gdy mówimy o najmłodszych. Smartfony i tablety to w końcu również rozrywka, z której korzystamy nie tylko my dorośli, ale także dzieci. Często niestety kończy się tym, że nasze pociechy niekoniecznie prawidłowo korzystają z urządzeń mobilnych.

Samsung Safety Screen
Samsung Safety Screen

Powyższa opisana przeze mnie sytuacja to nie jedyny problem. Jest nią również mała odległość w jakiej trzymamy ekran od naszych oczu i w większości przypadków dotyczy to m.in dzieci. Na przeciw problemowi, wychodzi Samsung, który udostępnia specjalną aplikację Samsung Safety Screen, która ma kontrolować odległość oczu od ekranu. Jest ona dostępna w sklepie Google Play, tak więc samemu można ją wypróbować. Działa ona cały czas w tle, ale jak tylko użytkownik zbliży się za blisko wyświetlacza, pojawia się śmieszna postać, która gestem pokazuje, że należy się oddalić. Gdy tak się stanie, pokaże kciuk do góry, po czym znika. Proste, a zarazem bardzo skuteczne. Co ciekawe, wyskakującego ocznego potworka można zabezpieczyć hasłem, tak by przypadkiem nie został wyłączony przez dziecko. Świetne!

Samsung Safety Screen
Samsung Safety Screen

Samsung po raz kolejny stanął na wysokości zadania i przy współpracy z Leo Burnett MENA pokazał, że potrafi dostarczyć ciekawe, a zarazem praktyczne aplikacje. Samsung Safety Screen to bardzo dobre narzędzie przede wszystkim dla rodziców. Co raz więcej czasu dzieci czy też młodzież spędza przed ekranami mobilnych urządzeń i bardzo ważne jest by nie tylko kontrolować m.in czas zabawy. Ważne jest również, by korzystało z tego w bezpieczny sposób, przestrzegając podstawowych zasad. Wyjdzie im to z pewnością na zdrowie. Myślę nawet że nie tylko najmłodszym, ale i także tym nieco starszym.

Samsung Safety Screen
Samsung Safety Screen

Tak sobie jeszcze myślę, że taka aplikacja przydałaby się jeszcze na monitory oraz laptopy. Tutaj również bliska odległość szybko może popsuć wzrok dziecka i taki potworek mógłby wyskakiwać również na trochę większych urządzeniach.

Aplikację można pobrać z Google Play

Źródło: samsungmedia