Tak, to nowy Samsung Chromebook 3, ale jakby para z niego uszła…

Już myślałem, że Samsung sobie odpuszcza Chromebooki. Od dawna bowiem nie było od niego nowego sprzętu z Chrome OS na pokładzie, i tak jak kiedyś wyrastał na lidera, tak oddał po całości pole Acerowi. Dziś chciałbym mieć nadzieję, że zaczyna się nowe rozdanie po stronie Samsunga, bowiem prezentuje najświeższego Chromebooka 3! Z drugiej jednak strony, kiedy przeglądam jego specyfikację – mam wrażenie, że to raczej działanie pro forma – bowiem ten od Chromebooka 2 specjalnie się nie różni…

Specyfikacja Samsung Chromebooka 3 (2016)
Ekran 11.6-calowy, 1366×768 px, matowa matryca
Procesor Intel Celeron N3050
Grafika Intel HD GPU
Pamieć RAM 2GB or 4GB RAM
Pamięć na pliki 16GB pamięci wewnętrznej
Łączność 802.11ac Wi-Fi with 2x MIMO, Bluetooth 4.0
Aparat 720p wbudowana kamerka
Porty USB 3.0 i USB 2.0, HDMI, 3.5mm jack, slot kart MicroSD
Bateria 11 h pracy (33Wh)

Ładnie wygląda nowy procesor – i dobrze, że to Intel, fajnie prezentuje się również wsparcie dla łączności i obecność wszystkich podstawowych portów, ale to tak naprawdę i tak w większości specyfikacja”dwójki”. OK, jest mocniejsza bateria i inny chip, ale czy posiadacz Chromebooka 2 będzie czuł się zobligowany do przesiadki? Nie sądzę.

Jego cena powinna wynieść około 250 dol., czyli tyle, ile przychodzi zapłacić za podobne specyfikacyjnie Chromebooki. Cóż, Samsung postawił na odświeżenie poprzednika. Trochę bez mocy i bez pary. A można już wokół rozwiązań z Chrome OS dostarczać naprawdę fajne produkty.

Źródło: businesswire

 • Dominik Śniegucki

  Samsung raczej się nie popisał. A szkoda bo by była fajna konkurencja na rynku.

  Jasne że rynek Chromebook’ów nie jest targetem dla Koreańczyków ale jak już coś się robi to można się postarać by było dobrze a nie przeciętnie.

  • Zgadzam się, tym bardziej, że tak jak pisałem – jest już sporo firm, które dostarczają wiele wariacji sprzętowych z Chrome OS, dzisiaj nie wystarczy już tylko odświeżyć oferty.

 • Dlaczego te touchpady, nawet w takich małych konstrukcjach, nie są centralnie na środku??

  • A nie są? Szczerze pisząc, nie zwróciłem uwagi, aby tak było. Przy dużych 17-calowcach rzeczywiście, często są przesunięte, ale tutaj nie zauważyłem O_o

   • Eee widać, że touchpad bardziej po prawej, pewnie duża naklejka po lewej trafi ;-)))

    Oczywiście to fotka do prasy, więc w realu może my być cacy na środku.

    • Mam takie wrażenie, dlatego je mocno w ostatnim czasie krytykowałem, co nie wszystkim się podobało ;). I z dużym zawodem przyjąłem wieść, że Google nie chce łączyć Chrome OS z Androidem. Jak dla mnie, nie wiadomo teraz, w którą stronę to pójdzie dalej.