Image default
Chrome

Szybki NEWS: Teraz dostosujecie menu z aplikacjami w Chrome

google_app_bar1_90sekund

Mały krok, a cieszy i to jeszcze jak! Jeśli korzystacie z Chrome oraz kilku usług Google, zapewne zdarza się Wam używać przyciski złożonego z maleńkich kwadratów, który umieszczony jest po prawej stronie ekranu, zaraz obok Waszych danych dot. logowania. Znajdują się tam główne rozwiązania Google, takie jak Gmail, YouTube, Google Plus, Wyszukiwarka, Mapy, Sklep Play, Dysk, Kalendarz itp. Ale to tylko niektóre aplikacje. Pozostałe są dostępne po wciśnięciu przycisku “Więcej” poniżej listy. Co jednak jeśli jesteście skazani na wieczne klikanie właśnie w to miejsce, bo akurat tam jest rozwiązanie,którego często używacie?

Tak, ja też się czasami denerwuję, że chcąc przejść np. do Zdjęć, czy Książek muszę używać rolki w myszce lub wciskać wspomniany wyżej przycisk. Ale w ciągu najbliższych tygodni to się zmieni. Google wreszcie pozwoli nam na swobodne przenoszenie aplikacji w tym podręcznym menu tak, byśmy mogli spersonalizować je wg naszych potrzeb. Ma to wyglądać właśnie tak:

google_app_bar_90sekund

Jeżeli korzystacie z jakiejś aplikacji, która nie jest dostępna w określonym kraju, do którego właśnie się wybraliście, to zostanie wyszarzona i nie będzie można jej używać do czasu powrotu, ale z menu nie zniknie. Ta aktualizacja pojawi się w ciągu najbliższych tygodni, tak jak zresztą wyczekiwane przeze mnie Google Now, które również przyjdzie z najnowszą wersją przeglądarki.

Źródło, foto: google