Image default
Android

Szybki NEWS: Samsung Galaxy Alpha – te dokumenty potwierdzają, że premiera już blisko!

Dni do ogłoszenia nowego dziecka Samsunga możemy już policzyć na palcach jednej ręki, z kolei od wczoraj, czyli 7 sierpnia, nowy Galaxy uzyskał akceptację FCC (Federalna Komisja Łączności – amerykański odpowiednik naszego UKE), sam smartfon z kolei zyskał nazwę kodową SM-G850F.

Samsung Galaxy Alpha w dokumentach FCC
Samsung Galaxy Alpha w dokumentach FCC

Testowany model najprawdopodobniej nie pojawi się w Ameryce, choć niewykluczone, że jakaś wersja ukaże się tam za pośrednictwem któregoś z operatorów telekomunikacyjnych: AT&T lub T-Mobile. Więcej informacji o samym smartfonie możecie uzyskać sprawdzając nasze wpisy TUTAJ i TUTAJ.

Warto jeszcze wspomnieć, że na oficjalnej grafice widnieją wymiary 67mm x 133mm, a więc jeśli moje obliczenia są poprawne (choć przyznaję, że jechałem na trójach z matmy) przekątna ekranu wynosi ok 5,8 cala, a więc ani 4.7, ani 6.7 jak pisałem wcześniej. Ciekawe w takim razie, która z tych dwóch ostatnich wartości okaże się prawdziwa. Ja osobiście stawiam na dwie wersje: 4,7 i 5,8 cala. Miałoby to sens w świetle tego, że Samsung przy Note 4 zatrzyma się zapewne na wielkości poprzednika czyli 5,7 cala, więc prawdopodobnie uznał, że wartości powyżej mogą nie być komfortowe dla użytkownika.

Premiera nowego Galaxy Alpha typowana jest na 13 sierpnia. Stay tuned!

Źródło, foto: talkandroid