Image default
Android

Szybki NEWS: Mamy polską cenę Samsunga Galaxy Alpha!

Samsung Galaxy Alpha to najnowszy smartfon tego południowokoreańskiego producenta, który wreszcie przełamuje swoim wykonaniem monopol tworzywa sztucznego, które dominowało do tej pory we wszystkich jego urządzeniach mobilnych. I mimo, że to drobny detal – ramka biegnąca wokół obudowy jest stalowa – to jednak widać, że Samsung chciał wreszcie pokazać, że nie jest mu obca znajomość dobrego smaku we wzornictwie. Widać też, że urządzenie aspiruje do jednego z ładniejszych i stylowych na rynku.

Od samej premiery Galaxy Alpha wiadomo, że smartfon ten ma reprezentować nową linię produktową z półki premium. A skoro tak wysoko ten produkt celuje, to i najtaniej nie będzie… Dziś Samsung ogłosił, że ten model będzie dostępny na naszym rynku w przedsprzedaży w cenie – 2699 zł, ale w pakiecie z inteligentnym zegarkiem Gear Neo. Gdyby więc odliczyć cenę smartwatcha, która wynosi obecnie – zależnie od sklepu – ok. 800 zł, to i tak mamy produkt, który cenowo startuje z poziomu bliskiego 2000 zł.

Samsung Galaxy Alpha ze smartwatchem Gear Neo można już zamawiać w przedsprzedaży - fot. Samsung
Samsung Galaxy Alpha ze smartwatchem Gear Neo można już zamawiać w przedsprzedaży – fot. Samsung

Oficjalnie sprzedaż Samsunga Galaxy Alpha zacznie się 26 września, a przedsprzedażowa promocja cenowa na komplet smartfon plus smartwatch będzie trwała do 25 września. Można więc przypuszczać, że oficjalna kwota, którą trzeba będzie zapłacić będzie nieco wyższa. Czy przekroczy próg 2000 zł? Trudno powiedzieć, zwłaszcza że przecież już jutro swoją premierę będzie miał Galaxy Note 4, który do najtańszych należał z pewnością nie będzie. Z drugiej strony Galaxy Alpha to przyzwoicie wyposażony smartfon, pracujący na 8-rdzeniowym Exynosie z 2 GB pamięci RAM, wyświetlający obraz na ekranie o przekątnej 4,7 cala z rozdzielczością 720 p, któremu można zarzucić właściwie jedną sensowną wadę – dość małą baterię o pojemności 1860 mAh. I kierowany jest do innego odbiorcy niż serie Note czy Galaxy S.

Samo jednak wykonanie wygląda bardzo obiecująco, zatem dla ludzi lubiących stylowe rozwiązania będzie jak znalazł. Pytanie jednak, czy mimo wszystko cena nie jest za wysoka? Jak dla mnie pomimo całkiem dobrego hardware, wciąż jest za drogo.

Źródło, foto: samsung