Tak oto wygląda debiutujący na targach CES 2019 szklany głośnik LSPX-S2. Jego konstrukcja jest jednym z najpiękniejszych snów o krystalicznie genialnej sztuce inżynieryjnej, który właśnie się ziszcza. Może nie będzie to hit wywracający zastany porządek świata, ale mnie osobiście zachwyca konceptualnie oraz technologicznie.
Jak informuje Sony – szklany głośnik LSPX-S2 otrzymał technologię Sony Advanced Vertical Drive, której bazą są trzy siłowniki, które wprowadzają organiczne szkło w wibracje. A te zmieniają całą powierzchnię urządzenia w głośnik. To, co go wyróżnia na tle innych typowych głośników to fakt, że rozprowadza dźwięk w każdym kierunku, co jest możliwe z uwagi na cylindryczny kształt szklanego głośnika!
A warto jeszcze odnotować, że szklany głośnik LSPX-S2 może również pochwalić się brzmieniem w wysokiej rozdzielczości Hi-Res!
Ponadto głośnik może być klimatyczną i nastrojową lampką, która podczas słuchania muzyki będzie tworzyć przyjemny nastrój. Jasność można regulować w zakresie 32 poziomów. Może np. świecić w trybie migotliwego blasku świec.
Na jednym ładowaniu szklany głośnik LSPX-S2 ma działać do 8h.
Wyposażono go w łączność NFC, Bluetooth z obsługą kodeków LDAC oraz WiFi, więc można np. korzystać z funkcji Spotify Connect i w ten sposób strumieniować muzykę. Można go też łączyć w pary z innymi głośnikami LSPX-S2, dzięki czemu uzyskamy dźwięk stereo. Sam głośnik nie jest najlżejszy i waży ok. 1.1kg, ale jest za to bardzo ustawny i w sumie zabrać go można ze sobą wszędzie.
Ponadto szklany głośnik Sony LSPX-S2 wyposażono w głośnik niskotonowy o średnicy 35mm, wejście na mini-jacka 3.5mm, złącze micro USB typu B służące do zasilania.
Nie kryję, że bardzo, ale to bardzo podoba mi się ten głośnik. Chętnie go przetestuję. Zapowiada się naprawdę interesująco. Łączy w sobie kilka fajnych cech: świetnego wzornictwa, pomysłowego oświetlenia, nowych technologii odpowiedzialnych za przetwarzanie dźwięku w innowacyjny sposób. Oby tylko równie fajnie brzmiał! W sprzedaży będzie od maja 2019r.