Image default
Android Wear

Szczerozłoty, niedostępny dla Ciebie LG Watch Urbane za 1200 dol. Oficjalnie!

W hali osiemnastej, pomiędzy czwartym, a dziewiątym września, będę miał okazję zobaczyć – i mam nadzieję, że również dotknąć – najnowszą wersję LG Watch Urbane. Sam smartzegarek już znam i miałem możliwość założyć go na swój nadgarstek kilka miesięcy temu, w czasie targów technologicznych w Barcelonie, ale tym razem czeka na mnie nie lada gratka. Oto LG prezentuje oficjalnie, wykonaną z 23-karatowego złota, wersję swojego najnowszego produktu. Apple Watch może się uczyć!

LG Watch Urbane - 90sekund.pl
LG Watch Urbane w czasie barcelońskich targów na moim nadgarstku – 90sekund.pl

Interesuje mnie ten news z dwóch powodów. Po pierwsze wersja w kolorze złotym tego smartwatcha dostępna już na rynku podoba mi się najbardziej i jestem jej zwolennikiem. Po drugie dotarło już chyba ostatecznie do mnie, że to właśnie z tego zegarka chciałbym uczynić następcę swojego Samsunga Gear Live, którego niedawno się pozbyłem szykując środki na nowy produkt :). Ostatecznie czekam jeszcze na oficjalną cenę Huawei Watcha, który również jest w orbicie moich zainteresowań, a jeśli Asus Zenwatch 2 trafi szybko na rynek, to kto wie, czy i na niego się nie skuszę. Niemniej największą sympatią darzę dzisiaj produkt LG.

[showads ad=rek1]

Oczywiście o zakupie wersji ze złota nie ma mowy. Raz, że za drogo, a dwa – nie kupuję już zegarków na okres dłuższy niż kilka miesięcy. Może, gdybym nie był technologicznym blogerem, to decydowałbym się co najmniej na jednoroczny lub dwuletni cykl życia u siebie takiego produktu, ale cóż… sam wiesz, jako jest :P. No dobrze – nie kupię złotego LG Watcha Urbane również dlatego, że producent postanowił zrobić z niego produkt luksusowy. Do sprzedaży trafi 500 sztuk, z wygrawerowanym numerem serii potwierdzającym jego autentyczność, a do zamówienia będzie wyłącznie w sklepach jubilerskich w USA sieci Reeds (przynajmniej na razie – preorder już trwa).

Różne warianty kolorystyczne pasków LG Watch Urbane w limitowanej edycji z 23-karatowego złota - fot. LG
Różne warianty kolorystyczne pasków LG Watch Urbane w limitowanej edycji z 23-karatowego złota – fot. LG

Jak wspomniałem w tytule – cena wynosi 1200 dol. Ostatecznie nie jest to tak dużo, jak chociażby warianty Apple Watch Edition, które kosztują po blisko 20 tys. dol., ale nie da się ukryć, że produkt Jabłka nie jest tak pociągający estetycznie. Oczywiście można pewnie z tym polemizować – ale nie spotkałem jeszcze (jeśli w ogóle), żadnej opinii, która zachwycałaby się wzornictwem Apple Watcha. Poza tym LG w materiale prasowym podkreśla, że zastosowany kruszec jest cięższy i wytrzymalszy niż złoto 24-karatowe, a także wyższej klasy, aniżeli złoto 18-karatowe, z którego wykonany jest… Apple Watch Edition…

[showads ad=rek2]

LG próbuje też dopisać nieco historii do wykonania złotej wersji Watch Urbane, którego paski są ręcznie robione przez trzydziestu rzemieślników w pond pięćdziesięcioetapowym procesie twórczym. No i cenowo – jeśli kogoś stać na taki luksus – nie jest też aż tak dramatycznie, chociaż akurat mocno bym się zastanawiał, czy 1200 dol., to akurat kwota którą chętnie wydam na produkt, którego okres technologicznego życia skończy się w przyszłym roku…

[showads ad=rek3]

Źródło: androidcentral