Sprawdzili i ocenili – Sony Xperia X Performance ma najlepszy aparat!

…według ekipy DxOMark. Tuż obok wcześniej przetestowanego Samsunga Galaxy S7 i HTC 10. I co Ty na to? Bo ja jestem równie zaskoczony, podobnie jak w dniu kiedy Xperia Z5 królowała w tym rankingu.

W naszej redakcji nie mieliśmy okazji jeszcze sprawdzić w akcji produktu Sony, ale wyniki które osiągnęła Xperia X Performance zarówno w zdjęciach, jak i wideo są imponujące (w obu kategoriach po 88 punktów). Ciężko polemizować z takimi wynikami, aczkolwiek mnie aparaty Sony nie przekonują. Szczególnie aplikacja. Pisałem o tym już wielokrotnie i będę to powtarzał do znudzenia. Co z tego, że Japończycy mają najlepsze aparaty pod kątem hardwarowym – z matryc Sony korzystają praktycznie wszyscy wielcy gracze – skoro sami nie potrafią wprowadzić w życie takiego softu, który dopełniłby dzieła i przyłożył kropkę nad i.

Na zdjęciu Sony Xperia X - 90sekund.pl
Na zdjęciu Sony Xperia X – 90sekund.pl

Swego czasu Sony wypuścił sporą aktualizację i sprawa rzeczywiście się poprawiła, ale to nie jest jeszcze to, czego można by było oczekiwać. Przynajmniej jeśli chodzi o mnie, czyli kogoś kto korzystał z urządzeń Samsunga, HTC czy LG. Cała trójka dopracowała świetnie swoje aplikacje aparatu – nie kopiując od siebie na szczęście zupełnie niczego. Sony wg mnie odstaje z tyłu i wciąż głęboko siedzi w tych samych efektach AR.

Niemniej jednak, trzeba oddać wspaniały wynik X Performance, bowiem niewiele zabrakło, a produkt Sony znów wysunął się na prowadzenie. Ekipa z DxOMark pochwaliła m.in. sprzęt za bardzo dobry balans bieli czy odwzorowanie kolorów i patrząc na przykładowe zdjęcia trudno się z tym nie zgodzić. Do tego sprawnie działający autofocus, którym Sony rzeczywiście chwali się przy każdej okazji. Widocznie w tym modelu musi on działać naprawdę dobrze, bowiem w testowanej przeze mnie Xperii XA Ultra nie wygląda to już tak różowo, choć oczywiście to inny przedział sprzętowy i cenowy, tak więc ciężko tu o bezpośrednie porównania.

Do tego świetnego wyniku jestem nastawiony z uznaniem, ale mimo wszystko dość sceptycznie, a to oznacza, że z jeszcze większą ciekawością przyjrzę się funkcjom aparatu, jak tylko Xperia X Performance zawita w nasze skromne progi!

Źródło, foto: dxomark