Bezpieczeństwo

Sprawdź, czy na pewno wiesz, jak szybko możesz zlokalizować smartfona z Androidem z przeglądarki Chrome!

Na pewno – jeśli macie smartfony z Androidem – wiecie, że istnieje opcja łatwej lokalizacji Waszego urządzenia przy pomocy dedykowanej temu systemowi aplikacji. Oczywiście trzeba wcześniej zmienić odpowiednią opcję w zabezpieczeniach, ale zasadniczo nie jest to wielkim problemem. Ostatnio zapodziałem gdzieś swojego LG Nexusa 5, więc w celu szybkiego odnalezienia smartfona usiadłem przed komputerem. I wówczas zapadła wielka cisza… Zapomniałem, gdzie mam szukać!

Sytuację opisaną powyżej przeżyłem w zeszłym tygodniu. Tak się składa, że dzisiaj trafiłem w kilku miejscach w sieci na news o prostym triku, który pozwala szybko zlokalizować swój zagubiony smartfon, który pracuje pod kontrolą Androida, bez zastanawiania się, jak do tego podejść. Jak zwykle w przypadku Google, nie mamy tutaj do czynienia z wielkim ficzerem, ale prostym rozwiązaniem, które znacznie ułatwia poszukiwania!

find-my-phone

Wystarczy więc, w chwili zgubienia swojego urządzenia mobilnego usiąść przed monitorem, uruchomić przeglądarkę Chrome i wpisać w pasku adresu prostą frazę: Find my phone. Nie jest to zbyt skomplikowane, prawda? ;). Natychmiast po naciśnięciu klawisza ENTER w wynikach wyszukiwania wyświetli się mapa, która zlokalizuje Waszego smartfona. Ważne jednak – tu pierwszy haczyk – aby być zalogowanym do Chrome.

OK – no to czas na drugi “drobiazg”… Póki co w Polsce nie działa ta fraza. Po wpisaniu Find my phone pojawią się po prostu zwykłe wyniki wyszukiwania. Żeby Google Chrome nas wysłuchał, musimy zmienić język przeglądarki na angielski. Wprowadzenie tego zdania w języku angielskim, czy polskim spowoduje, że jeśli w ustawieniach wyszukiwania w Chrome mamy zdefiniowaną rodzimą mowę, to nie uzyskamy żadnego efektu.

Trochę szkoda, bo wygodniej wpisać Znajdź mój telefon, ale mimo wszystko łatwiej i prościej niż szukanie Managera Urządzeń Android…

Źródło, foto: google, androidpolice