[AKTUALIZACJA] Sony odświeży swoje smartwatche i smart opaski! | 90sekund.pl - CZAS NA TECHNOLOGIE

[AKTUALIZACJA] Sony odświeży swoje smartwatche i smart opaski!

Świetne wiadomości napływają do nas z obozu Sony. Wszystko wskazuje bowiem, że na targach IFA w Berlinie zobaczymy dwa odświeżone urządzenia z kategorii wearables. I będą to najprawdopodobniej Smartwatch w trzeciej już odsłonie i oczekiwana przeze mnie szczególnie opaska Smartband!

Zarówno Smartband, jak i Smartwatch 2 miałem okazję testować i choć byłem bardzo zadowolony, to za każdym razem czegoś mi zabrakło. Tym bardziej ciekaw jestem jak będą prezentować sie odświeżone wersje tych produktów.

Sony Smartband - 90sekund.pl
Sony Smartband – 90sekund.pl

Smartwatch 3

Pierwsza i bardzo istotna zmiana, jaka ma nastąpić w stosunku do drugiej wersji, to zastosowanie przez Sony nowego systemu operacyjnego. Trzecia odsłona ma otrzymać Android Wear, co bardzo cieszy, bowiem aktualne oprogramowanie nie sprawdza się idealnie. Kolejne informacje, które udało się ustalić, to tarcza zegarka, która będzie miała 1,68-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320×320 pikseli. Smartwatch 3 będzie oczywiście posiadał certyfikat IP58 i… w zasadzie na tą chwilę wiadomo tylko tyle. Więcej dowiemy się najprawdopodobniej już na samych targach. Ciekawi mnie wygląd, ponieważ źródło podaje, że ma być on stylistycznie podobny do konkurencji – Samsunga Gear 2 Neo.

Nasza recenzja Smarwatch 2

Smartband… Talk

Następca opaski, wprowadzi rewolucję i sporą zmianę ponieważ spodziewamy się zakrzywionego wyświetlacza, którego przypomnę nie było w poprzedniej wersji. To byłaby z pewnością bardzo ciekawa zmiana i jestem niezmiernie ciekawy, jak Sony zmieni i udoskonali swój produkt, bo nie ukrywam, że trochę brakowało większej funkcjonalności w aktualnym modelu. Więcej informacji nie udało się ustalić, ale sądząc po nazwie, opaska powinna być wyposażona w funkcje, dzięki którym będzie bardziej współpracowała ze smartfonem.

Nasza recenzja Smarband SWR10

Targi już niebawem, tak więc za kilka dni będzie wszystko jasne. Ja czekam z niecierpliwością.

Źródło: 9to5google

Pojawiły się nowe informacje, które sprawiły, że moja radość była chyba trochę przedwczesna. Mianowicie, wcale nie jest pewne, że najnowszy Smartwatch będzie działał pod dyktando Android Wear. Logiczne wydawałoby się, że taka współpraca powinna mieć miejsce, ale dopóki Sony oficjalnie nie określi swojego stanowiska w tej sprawie, nie możemy być pewni, że Wear będzie napędzał Smartwatch 3. Mam jednak nadzieję, że informacje z rana okażą się prawdziwe i mamy w tej chwili do czynienia tylko i wyłącznie ze spekulacjami.

Oprócz tego wypłynęła również ciekawa informacja o kolejnych urządzeniach, które miałyby pojawić się na targach. Mówi się o smartfonie budżetowym – Sony Xperii E3. I choć jest to najniższa półka cenowa, to ciekaw jestem jak będzie się prezentować ten model. Sony wypuściło jakiś czas temu Xperię E1, a jego redakcyjne testy przebiegły pomyślnie, tak więc jest szansa, że Japończycy dostarczą nam kolejny ciekawy telefon. Mamy też informacje o smartfonie ze średniej półki. Podana jest nawet jego konfiguracja. Czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 o częstotliwości zegara 1,2 GHz, 1,5 GB pamięci RAM, oraz 4,8 calowy wyświetlacz w rozdzielczości 720p. Wszystko to z przedziału 200-300 dolarów. Brzmi nieźle, nie pozostaje więc nic innego jak czekać na IFA.