Image default
Internet

Selfie godne Oskara? Tylko z Samsungiem Galaxy Note 3

ellen_degeneres_oscar_selfie_backstage_90sekund

Samsung nie mógł sobie wyobrazić lepszej reklamy dla swoich smartfonów z serii Galaxy, a wszystko za sprawą gali rozdania jednej z najważniejszych nagród filmowych roku, czyli Oskarów. Nowa, charyzmatyczna prowadząca – Ellen DeGeneres postanowiła zrobić sobie zdjęcie z gwiazdami wieczoru, używając w tym celu Samsunga Galaxy Note 3, którego zresztą testowaliśmy. Efekt możecie podziwiać poniżej.

ellen_degeneres_oscar_selfie_90sekund

Jak widać, spontaniczna fotografia wyszła bardzo dobrze. Przy okazji natychmiast stała się numerem jeden w serwisie społecznościowym Twitter, gdzie została udostępniona, bijąc wszelkie rekordy popularności. Ćwierknięcie Ellen DeGeneres z osobliwym selfie podano dalej w ciągu godziny aż 1,7 mln razy oraz stało się ulubionym wpisem dla ponad 700 tys. osób. W chwili pisania tego tekstu post prowadzącej Oskary dobija do 2,4 mln udostępnień (minęło od wykonania fotografii zaledwie 6h).

Oczywiście jednym z wygranych jest Samsung, który również był sponsorem gali oskarowej. Zdjęcie jest na tyle spontaniczne, że wątpię, abyśmy mogli sugerować tutaj wyreżyserowany scenariusz, w który wciągnięte zostały nieświadome gwiazdy kina. To także koronny przykład, jak w dobie Internetu wypromować markę bez wielkich nakładów finansowych. Rządzi tutaj po prostu przypadek.

W każdym razie myślę, że Samsung może też żałować, że w ręku Ellen nie było najnowszego smartfona z rodziny, czyli Galaxy S5, ale jeśli policzyć ile gwiazd jest w tym obiektywie i ile trzeba by im zapłacić za realną kampanię, to cóż rachunek jest prosty – Oskara za najlepszą promocję zgarniają Koreańczycy ;)

Źródło, foto: dailymail, @theellenshow