Image default
Android

Samsungowi wycieka lista smartfonów, które dostaną Marshmallowa

Kiedy przeczytałem dzisiaj o tym, że wyciekła domniemana lista, na której są wypisane modele oraz terminy ich aktualizacji do najnowszej odsłony Androida, pomyślałem że to wszystko wygląda całkiem nieźle, chociaż na początku podszedłem do niej z rezerwą. Niepotrzebną zresztą. Samsung chce, abyś czuł się dopieszczony mając jego najnowsze produkty. Dlatego cieszyć możesz się na Marshmallowa, jeśli posiadasz Galaxy Note 5 oraz SGS6 Edge Plus, bowiem obydwie te słuchawki otrzymają nowy system już w grudniu br!

[showads ad=rek3]

Samsung Galaxy Note EDGE (SM-N915FY) - 90sekund.pl
Samsung Galaxy Note EDGE (SM-N915FY) – 90sekund.pl

Ucieszy się też Krzysztof Bojarczuk z mojej ekipy, który ma Note’a 4 i może liczyć na update już w lutym 2016 roku. Świetnie, że Samsung pomyślał też o użytkownikach Note EDGE, bowiem jest to model, który może nie robi spektakularnej kariery, ale bez dwóch zdań jest najbardziej innowacyjnym produktem od lat w całej branży, a nie tylko w portfolio swojego południowokoreańskiego twórcy.

Lista smartfonów Samsunga, wg której rzekomo mają otrzymać Androida 6.0 Marshmallow - fot. androidspin.com
Lista smartfonów Samsunga, wg której rzekomo mają otrzymać Androida 6.0 Marshmallow – fot. androidspin.com

A zatem – Note’y z 2014 roku pojadą na Androidzie 6.0 Marshmallow już w lutym 2016 roku. I to i tak nieźle, bo dla Galaxy S6 i S6 Edge ta sama aktualizacja pojawi się w styczniu nowego roku, czyli tylko z miesięcznym wyprzedzeniem. Zdziwiłem się natomiast, że na pierwszej liście, tej z priorytetami nr 1, jest też Galaxy S5 oraz Galaxy Alpha. Może jeśli idzie o Alphę, to zdumiony jestem bardziej, bo to smartfon niejako “porzucony” przez Samsunga. Nie doczekał się nowej wersji, cała linia miała się skończyć tylko na tej jednej słuchawce, a prawda jest taka, że to jeden z bardziej udanych modeli, o którym wiele osób śmiało mówi, że mógł być SGS5. W każdym razie przy tych urządzeniach nie pojawia się jeszcze konkretna data udostępnienia nowego softu i – między Bogiem, a prawdą – nie wiadomo, czy się pojawi.

Samsung Galaxy A5 - 90sekund.pl
Samsung Galaxy A5 i Galaxy A3 – 90sekund.pl

Lista, która trafiła do sieci nie jest oficjalnym stanowiskiem Samsunga. Nie ma więc co oczekiwać po niej cudów, ale moim zdaniem prezentuje bardzo prawdopodobne terminy aktualizacji oraz serie telefonów, które rzeczywiście powinny w pierwszej kolejności dostać aktualnego Androida. Jestem też miło zaskoczony, że w fazie drugiej wymienione są wszystkie smartfony z serii A. Przypomnę, że to reprezentanci średniej półki cenowej. Niestety – konkretnych dat brakuje i tutaj, więc trudno oczekiwać, że update z Marshmallowem trafi na nie w pierwszym kwartale 2016 roku, zwłaszcza że grafik dla słuchawek flagowych jest dość napięty.

[showads ad=rek3]

Źródło: androidspin