Image default
Gear VR

Samsung łączy siły z filmowacami, z którymi będzie tworzyć gry dla Gear VR

[showads ad=rek2]

Nowe studio gier i filmów koreańskiego giganta będzie tworzyć produkcje specjalnie dla okularów Gear VR. Taką informację ogłoszono na trwającym Sundance Film Festival. Firma chce mieć bardziej bezpośredni wpływ na to, co będzie tworzone specjalnie na ich smartfony i zestawy rzeczywistości wirtualnej. Póki co, nie ma informacji czego konkretnie możemy się spodziewać od nowej jednostki Samsunga.

Nowy partner, będzie łączył w sobie filmowców, scenarzystów i reżyserów z Sundance Institute oraz developerów od Samsunga. Przedsięwzięcie ma trwać rok, ale możliwe jest, że potrwa dłużej, jeśli prace tworzone przez nowojorskie studio spodobają się właścicielom Samsungów. Być może ten krok zapewni południowokoreańskiemu producentowi przewagę rynkową, zwłaszcza, że w tym roku ma się pojawić wiele tytułów gier przystosowanych do VR.

Samsung Gear VR - 90sekund.pl
Samsung Gear VR – 90sekund.pl

Czego ja bym oczekiwał od Samsunga i jego nowego studio? Osobiście nie korzystam z VR. I zdecydowanie wolę filmy 2D oraz gry na monitorze niż w formie full-immersion. Bardziej niż gier i filmów potrzebowałbym programów do wizualizacji, na przykład nowo urządzanego mieszkania lub geometrii 3D, którą właśnie projektuję. Chociaż pakiet premier filmowych w formie materiałów na Gear VR mógłby mnie przekonać.

PS.
Samsung zapowiada też, że chce włączyć filmy VR do kolejnej edycji festiwalu Sundance w 2017 roku.

Źródło: t3

[showads ad=rek2]