Sami sobie zróbcie kolorowego Chromebooka

niebieski_case_samsung_chromebook_mojchromebook

W ostatnich dniach dociera do nas zza Oceanu sporo dobrych wieści na temat nowych Chromebooków. Nowością jest nie tylko to, że dołączyli kolejni producenci, którzy pokazali swoje urządzenia, ale też to, że m. in. HP postanowił całą serię pokolorować. I tak Chromebooki od tego dostawcy będę oprócz klasycznego koloru białego, również turkusowe i pomarańczowe. Jednak jeśli macie już Chromebooka od Samsunga z zeszłorocznej edycji, i chcielibyście go nieco ożywić kolorystycznie, wcale nie musicie od razu rzucać się na propozycję od HP…

Jak przytomnie przypomniał serwis OMG Chrome, na rynku obecne są przecież odpowiednie, kolorowe plastikowe nakładki (case). Można je oczywiście kupić na Amazonie. W brytyjskiej wersji sklepu ceny zaczynają się już od 17,99 GBP, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 92 zł. Cena w amerykańskim Amazonie jest nieco niższa, bo staruje z poziomu 19,99 dol. czyli ok. 65 zł. Do tego musicie doliczyć jeszcze koszty przesyłki, ale wybór jest bardzo interesujący.

kolory_case_warianty_samsung_chromebook_mojchromebook
Warianty nakładek na obudowę Chromebooka od Samsunga Series 3 – MojChromebook.pl

Oczywiście, jak widzicie na powyższym zdjęciu, nie jest to opcja, która byłaby tak ładna i interesująca, jak dedykowana obudowa w konkretnym kolorze od HP, jednak wg starego porzekadła – jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, warto ją rozważyć ;) Nakładka ma również walory ochronne. Dzięki niej unikniecie zarysowania lub zabrudzenia pokrywy.

Poza tym prezentowany case ma też ciekawą zaletę, a mianowicie – posiada dwie stópki, które można unieść i wówczas Chromebook stoi wyżej z tyłu i wolno opada przodem na blat.

stopki_case_samsung_chromebook_mojchromebook
Nakładka ze stópkami, które unoszą Chromebooka – MojChromebook.pl

Szczególnie poręczne rozwiązanie dla tych, z Was, którzy do tej pory pracowali na zewnętrznych klawiaturach, które też były dzięki takim stópkom lekko podniesione w tylnej części. Moduł ma więc kilka zalet. Nawet jeśli kolor nie będzie idealny, to kwestie ochronne i praktyczne przemawiają na jego korzyść.

Źródło, foto: omgchrome, amazon