Image default
Ciekawostki

Są zdjęcia i Zdjęcia, a to jest ZDJĘCIE!!!

Czekałem na ten dzień. Poczytałem, przygotowałem się i co? I zamiast spektakularnych zdjęć superksiężyca okazało się, że w Poznaniu mam super…mgłę… Nie ukrywam rozczarowania, no ale nic w tej kwestii nie poradzę. Pozostaje mi tylko podziwiać zdjęcia innych. I szczerze, gdy zobaczyłem TE fotografie, zbierałem szczękę z podłogi! Ty też będziesz!

super-ksiezyc-zdjecie-90sekund-pic02

Muszę przyznać szczerze, że robi to ogromne wrażenie. Kris Smith – fotograf, który wykonał to zdjęcie szykował się do tej chwili kilka lat! I trzeba przyznać, że przygotowania te nie poszły na marne. Warto było, bo już samo ujęcie Księżyca jest spektakularne, ale złapanie na jego tle Międzynarodowej Stacji Kosmiczne dopełniło dzieła. Gdyby się dobrze też przyjrzeć, to i fani Gwiezdnych Wojen mogli by dojrzeć znajome kształty…

super-ksiezyc-zdjecie-90sekund-pic01

Zdjęcie wykonane zostało Canonem 5D Mark III, do którego fotograf uprzednio podpiął 11-calowy teleskop. 

Skąd wiedział, w którym miejscu i kiedy się znaleźć? Można to przewidzieć korzystając ze strony Calsky.com, której – muszę przyznać – wcześniej nie znałem. Co prawda nie mam takiego sprzętu, by wykonać takie zdjęcia, ale myślę, że warto zajrzeć na stronę i zobaczyć, co aktualnie znajduję się nad naszym niebem.

Pozostaje pogratulować fotografii i oczywiście zazdrościć, podobnie jak innemu fotografowi, który przypadkiem złapał na zdjęciu meteor.

Źródło, foto: businessinsider, nasa