Image default
Fotografia

Są tacy ludzie w PL, którzy kochają fotografię mobilną do szaleństwa. Oto ONI!

I zasadniczo robią dla niej coś niezwykłego, bo starają się ją promować, organizować się w grupy, a także poznawać nowe miejsca i te miejsca po raz kolejny obfotografowywać, tak, aby pokazać je raz jeszcze. Co więcej – korzystając ze smartfonów, zdjęcia poprawiają (jeśli już nachodzi taka konieczność) również z urządzenia mobilnego przy pomocy swoich ulubionych apek. Efekty? Szerokie zainteresowanie ich działaniami, rosnąca grupa użytkowników i coraz pokaźniejsza baza zdjęć! Polska (ale nie tylko) w ich kadrach wygląda niesamowicie! A co najważniejsze, działają właściwie bez żadnych profitów – na własną rękę i ze swoich środków. I w ten weekend (22-23.10.2016) będą w Warszawie ze swoim Moblie Photo Trip.

fot. Facebook - Mobile Photo Trip
fot. Facebook – Mobile Photo Trip

Za każdym razem wybór pada na inne miasto, ale aby uciec od szablonowości, MobilePhotoTrip.com wyznacza jednego mieszkańca metropolii (tudzież ten/ta zgłasza się sam/-a), który podejmuje się roli kogoś w stylu gospodarza. W zapowiedzianym wcześniej terminie zjeżdżają się wszyscy fani mobilnych fotek z całego kraju, a wyznaczony przewodnik/przewodniczka zabiera wszystkich w mniej lub bardziej odkryte zakamarki miasta, w których wszyscy wykonują zdjęcia i później je publikują w ramach swoich kont w serwisach społecznościowych typu Instagram czy Facebook.

Sony Xperia XZ - 90sekund.pl
Sony Xperia XZ – 90sekund.pl

Ale po co to robią? Odpowiedź jest tyleż banalna, co kluczowa w tym, aby zrozumieć, jak potężne narzędzia nosi się we własnych kieszeniach. Jak tłumaczy mi Marcin Rebejko z MobilePhotoTrip.com:

Chcemy pokazać, że smartfon nie służy głównie do selfie w windzie, toalecie, przed szafą w sypialni czy też fotografowania kotleta. Pokazujemy, że można więcej (…). Naszym celem jest promocja fotografii mobilnej i utalentowanych polskich fotografów.

Szczerze? Uwielbiam takie oddolne, samorodne projekty, które koncentrują ludzi wokół jakiegoś tematu. Pierwszy mobilny trip, który odbył się w Katowicach we wrześniu – ekipa ma już za sobą. Na YouTube jedna z uczestniczek umieściła krótki film z eventu, wzbogacony uzyskanymi materiałami, więc poczuj się zachęcony/-na do zapisania i wzięcia udziału w Mobile Photo Trip vol. 2 w Warszawie.

A, że jesień sprzyja nastrojowym fotkom, to pomysł by wybrać się właśnie w ten weekend do Stolicy, uważam za doskonały pomysł na aktywny wypoczynek! Tym bardziej, że zapisać może się właściwie każda osoba. Wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.