Olimpijskie areny w Twoim smartfonie – dzięki Google

Nie wiem jak Ty ale uwielbiam Igrzyska Olimpijskie. To odbywające się raz na cztery lata wydarzenie jest prawdziwym świętem dla wszystkich którzy choć trochę interesują się sportem, a już na pewno ogromne przeżycie dla sportowców, którzy biorą w nich udział. Ważna układanką są oczywiście kibice, a w tym roku Olimpiada odbywa się w dalekim z naszej perspektywy Rio De Janeiro. Nie każdy będzie mógł wybrać się do Ameryki Południowej, ale jeśli znajdą się tacy, to jak zawsze z pomocą przychodzi Google.

Z taką ściągawką nie zgubisz się w Rio :)
Z taką ściągawką nie zgubisz się w Rio :)

Mapy amerykańskiego giganta zostały uaktualnione o wszystkie obiekty na których toczyć się będą sportowe rywalizacje. Zarówno te odkryte jak na przykład pola golfowe, czy zakryte, a zarazem wielopoziomowe takie jak stadiony czy hale. Dużym plusem jest wyodrębnienie w tych miejscach poszczególnych poziomów, co niewątpliwie ułatwi nie tylko znalezienie odpowiedniego wejścia, ale także takie miejsca jak toalety, wejścia przystosowane do niepełnosprawnych czy punkty informacyjne, zaglądając tym samym niejako do wnętrza budynków. Trzeba przyznać, ze to bardzo przydatne narzędzie, szczególnie dla turystów, i osób, które po raz pierwszy będą w Rio De Janeiro. To przeszło 6 milionowe miasto może przytłaczać swoim ogromem i taka wirtualna pomoc na pewno się przyda. Aktualizacje są na bieżąco dokonywane, tak więc do czasu rozpoczęcia Igrzysk ściągawka od Google będzie bardzo przydatna.

Stadiony i hale podzielone są na poszczególne poziomy
Stadiony i hale podzielone są na poszczególne poziomy

I pomyśleć, że kiedyś brało się mapę lub przewodnik i jakoś ludzie sobie radzili. A teraz? Tak naprawdę wystarczy smartfon, który wkładasz do kieszeni i w ten sposób można zwiedzać świat. Z takimi informacjami i udogodnieniami aż grzech nie korzystać i nie ułatwiać sobie życia. Gorzej tylko jak wyczerpie się bateria ;).

Źródło: googlemaps