Odporne na wstrząsy Chromebooki od Lenovo wchodzą do oferty edukacyjnej

chromebook-thinkpad-11e-yoga_mojchromebook
Chromebook ThinkPad 11e Yoga

Lenovo to jeden z największych producentów sprzętu PC na rynku, który w swojej ofercie posiada już od zeszłego roku Chromebooka, ale ten nie robi specjalnego wrażenia. Wyglądem bardzo przypomina charakterystyczne, toporne wzornictwo innych notebooków tego producenta. Teraz jednak, wprowadza kolejne urządzenia, które trafią – a jakże – na rynek szkolny w USA.

W czasie konferencji edukacyjnej na Florydzie zaprezentowano dwa ThinkPady e11 – modele, które różnią się nie tylko do siebie, ale i od pozostałych Chromebooków, bowiem pierwszy jest klasycznym notebookiem, a drugi konwertowalnym urządzeniem z serii Yoga. Jak argumentuje Lenovo, zwłaszcza ten drugi model może idealnie nadać się do celów edukacyjnych, bowiem dzięki budowie umożliwia wiele kombinacji jeśli chodzi o ustawienie, zatem w zależności od materiału przygotowywanego na lekcję, można Yogę z notebooka, przekształcić swobodnie w tablet np. w czasie prezentacji.

Obydwa Chromebooki ThinkPad e11 ponownie nie będą zachwycały pięknym designem, bowiem chiński producent postanowił zadbać o solidną konstrukcję notebooków i dodał gumowe zderzaki, zabezpieczył porty i dołożył wzmocnione zawiasy. Wszystko po to, żeby uczniowie, którzy niedbale potrafią obnosić się ze swoimi plecakami, nie musieli martwić się o uszkodzenia mechaniczne swoich Chromebooków.

Dodatkowo ThinkPady Yoga e11, to także pierwsze Chromebooki w tym przedziale cenowym z ekranami IPS (dotykowymi), które mają doskonałe i szerokie kąty widzenia, zatem idealnie nadadzą się do zespołowej nauki, chociaż przy większej grupie może to być niewielkim autem, gdyż rozmiar ekranu to 11,6 cala. Tradycyjny ThinkPad e11 wyposażono za to w antyrefleksyjny panel. Pracowac mają na procesorach Intela, zapewne będą to Haswelle oraz wytrzymać na jednym ładowaniu 8 h. Obydwa urządzenia dostępne będą w dwóch kolorach: grafitowa czerń i srebrny.

Co ciekawe, razem z tymi dwoma Chromebookami pojawią się dokładnie dwa takie same modele ThinkPadów e11 z systemem Windows na pokładzie, również dedykowane edukacji. Różnić będą się ceną, bowiem urządzenia z Chrome OS na pokładzie mają startować z poziomu 349 dol., a z platformą od Microsoftu od 449 dol. Na rynku znajdą się wiosną.

Źródło, foto: lenovo, chromestory, intomobile