Nowy, piękny Chromebook od Acera z dotykowym ekranem

Acer-C720-Chromebook-white-touch-right-angle-1_mojchromebook
Acer C720P-2600 Chromebook

Wszystkie nowe Chromebooki zaprezentowane w drugiej połowie 2013 roku są wyjątkowe. Wyglądają atrakcyjnie, są coraz bardziej kolorowe, lekkie i wyposażone w mocne procesory od Intela z linii Haswell. Nie inaczej jest z kolejnym modelem Chromebooka od Acera (C720P-2600), który wprowadza do oferty białą wersję z dotykowym ekranem. Ten notebook wygląda po prostu pięknie!

Oczywiście praktycy powiedzą, że ta biel nie będzie znosiła zbytnio tłustych i brudnych dłoni, a z czasem, nawet przy ostrożnym użytkowaniu pojawią się zabrudzenia. Pewnie tak będzie, ale trudno oderwać wzrok od materiałów prasowych, które tego Chromebooka przedstawiają. Niemniej, oprócz tego, że śliczny, to musi mieć w sobie jeszcze coś więcej… Co zatem znajdziemy wewnątrz?

Acer-C720-Chromebook-white-touch-rear-left-angle_mojchromebook
Acer C720P-2600 Chromebook – tył

Po pierwsze Acer C720P-2600 Chromebook posiada LED-owy, dotykowy, 11,6 calowy ekran w rozdzielczości HD (1366×768 px). Po drugie, dostajemy w nim mocny procesor od Intela Haswell (Celeron 2955U). Po trzecie na wyposażeniu są 2 GB pamięci RAM (DDR3) oraz w standardzie 32 GB pamięci na dane, a nie jak było do tej pory tylko 16 GB. Co węcej, Acer zapewnia, że jego nowy Chromebook C720P-2600 będzie się uruchamiał w 7 sekund od momentu wciśnięcia przycisku zasilania.

Równie interesująco wygląda czas pracy na jednym ładowaniu baterii, która ma pozwolić na 7,5h maraton. Oczywiście, jak to w przypadku Chromebooków bywa, nie zawiedzie nas cena. Urządzenie wystartuje z poziomu 299 dol., a ja mam nadzieję, że szybko pojawi się jego odpowiednik, ale z modułem 3G/LTE. Póki co, jeśli dużo latacie do USA, możecie za darmo korzystać przez dwa lata z sieci WiFi w systemie GoGo.

Jeśli wybieracie się w przyszłym tygodniu do Las Vegas, zobaczycie tego Chromebooka na stoisku Acera, gdzie zostanie zaprezentowany.

Źródło, foto: androidcommunity, acer

 • tomjaw

  wiadomo czego on nie ma ac tylko n na wifi?

  • Czy może Pan bardziej sprecyzować swoje zapytanie? Faktycznie – model ten ma WiFi wyłącznie w standardzie 802.11bgn. Dzisiaj bez ac bym już nie kupował, zwłaszcza w cenie około 300 dol., bo można mieć z podobną konfiguracją znacznie lepszego Chromebooka.

   • Ten Chromebook debiutował na targach CES w Las Vegas, które odbyły się zaraz na początku 2015 roku, jeszcze w styczniu. Oznacza to, że po prostu komputer ten został przygotowany jeszcze w 2014 roku i zapewne dużej niż przed samym końcem, biorąc pod uwagę dużo krótszy grudzień etc. Niemniej polecałbym skupić się na nowszych jednostkach, bo trochę ich dzisiaj jest i do tego w Polsce, zatem nie trzeba szukać niczego na Amazonie :)

 • tomjaw

  wlasnie się zdziwiłem, ze jest chyba z 2015 roku a ma tylko bgn. Dziwne dlaczego tak