Image default
Android

Nowa seria smartfonów od LG spod znaku X. Jedni uznają za rozdrabnianie się, ale większości powinno się spodobać!

Targi MWC w Barcelonie już tuż tuż, za chwilę zaczyna się prawdziwe święto dla fanów nowych technologii i nie przeszkadzają przy tym wycieki, plotki, a także rzeczy o których wiadomo już przed premierą. LG odkrył już część kart i mogę napisać tylko tyle – będzie się działo!

Od razu do rzeczy. LG X Cam oraz LG X Screen. Te dwa smartfony to odpowiedź LG na średnią półkę, ale taka nietypowa. Koreańska firma wraz z nowymi telefonami podchodzi ciekawie do tematu, bo już same nazwy wskazują na to, jaki element danej słuchawki będzie się wyróżniał w szczególności. LG chce dostarczyć na rynek urządzenia, które nie są może naszpikowane masą funkcji, ale za to z dopieszczonym detalem, który się wyraźnie wybija. W pierwszym przypadku jest to aparat, a w drugim – wyświetlacz.

Spójrzmy jak wyglądają specyfikacje.

LG X Cam

Wyświetlacz: 5,2 cala FHD In-cell Touch

Procesor: ośmiordzeniowy 1,14 GHz

Aparat: Tylny 13 MP oraz 5 MP / przedni 8 MP

Pamięć: 2GB pamięci RAM / 16GB pamięci ROM

Bateria: 2520 mAh

System operacyjny: Android 6.0 Marshmallow

Wymiary: 147,5 x 73,6 x 5,2 mm 

Sieć komórkowa: LTE

Kolory: Tytanowo srebrny / biały / złoty / różowozłoty

LG X Cam - mat. pras. LG
LG X Cam – mat. pras. LG

Prezentuje się to solidnie i moje oko od razu ląduje na danych o aparacie. Tył wyposażony jest w dwa aparaty, natomiast przedni to 8 MP, które pozwolą na robienie dobrej jakości fotek selfie. Na papierze nie wyróżnia się to specjalnie niczym, poza tym, że tył zyskał dodatkową kamerkę. Jak będzie to się prezentować na żywo, i w jaki sposób będzie przekładać się na zdjęcia, przekonamy się wkrótce.

Z pewnością warto wspomnieć o niezwykle smukłej obudowie i jej grubości – 5,2 mm to naprawdę świetny wynik. Przekłada się to również na rewelacyjną wagę. Smartfon waży tylko 114 g. Obawiam się jedynie, czy konstrukcja przy tych gabarytach nie będzie zbyt wiotka?

LG X Screen

Wyświetlacz: Główny – 4,93 cala HD In-cell Touch

Dodatkowy: 1,76 cala LCD (520 x 80)

Procesor: Czterordzeniowy procesor 1,2GHz

Aparat: Tylny 13 MP / przedni 8 MP

Pamięć: 2 GB pamięci RAM / 16 GB pamięci ROM

Bateria: 2300 mAh

System operacyjny: Android 6.0 Marshmallow

Wymiary: 142,6 x 71,8 x 7,1mm

Sieć komórkowa: LTE

Kolory: Czarny/ biały / różowozłoty

LG X Screen - mat. pras. LG
LG X Screen – mat. pras. LG

W przypadku drugiej nowości, wzrok kierujemy na dane wyświetlacza…, a w zasadzie wyświetlaczy, a więc zabiegu zastosowanego w LG V10. Ten dodatkowy ekran, prezentuje się naprawdę nieźle i choć nie miałem okazji jeszcze korzystać z tego rozwiązania, to przyznam, że jestem bardzo zaciekawiony, jak sprawuje się na co dzień? Szkoda, że mamy tutaj trochę słabszy procesor.

No i teraz pytanie. Dlaczego LG nie wypuścił telefonu o nazwie LG X, który łączyłby obydwie cechy opisywanych tutaj smartfonów? Wyróżniający się aparat, wraz z podwójnym ekranem byłby strzałem w 10. Wydaje się, że taki zabieg to rozdrabnianie się, ale w zamyśle Koreańczyków jest dostarczenie bardziej spersonalizowanych produktów. Zależy Ci na dobrym aparacie, ale w nosie masz dodatkowy ekran? Więc po co masz dodatkowo za niego płacić? Brzmi to sensownie, w końcu jeśli przykładasz wagę do jednej i drugiej opcji, to kupujesz produkt z wyższej półki. Pytanie tylko, czy rzeczywiście uda się tym zbić cenę, tak by była naprawdę konkurencyjna? Poprzeczka jest podniesiona wysoko, szczególnie przez Samsunga, więc łatwo nie będzie, ale sam pomysł LG mi się podoba.

Źródło, foto: informacja prasowa