No i jest – tak prezentuje się Chromebook od Toshiby!

toshiba-chromebook_hero_mojchromebook
Chromebook Toshiba

Japońska firma długo kazała nam czekać na swojego Chromebooka. Pomimo pierwszych zapowiedzi, które pojawiły się na początku września ub. roku, wciąż sprzętu nie było na rynku. Teraz to się zmienia – znamy cenę oraz specyfikację, a sam sprzęt można zobaczyć na targach CES w Las Vegas. Od razu Was uspokoję – nie ma tutaj niespodzianek. Poza kilkoma detalami, to wciąż ta sama półka i dobrze znany sprzęt.

toshiba-chromebook_bok_mojchromebook
Toshiba Chromebook

Toshiba Chromebook wyposażony jest w 13,3 calowy ekran, z tą samą rozdzielczością, co pozostałe urządzenia z Chrome OS – 1366×768 pikseli. Napędza go Haswell Intel Celeron 2955U taktowany zegarem 1,4 GHz, a moc obliczeniową wspierają 2 GB pamięci RAM. Ponadto na wyposażeniu sprzętu znalazły się dwa porty USB w standardzie 3.0, czytnik kart SD, wyjście HDMI, a na dane przeznaczono standardową pamieć SSD 16 GB.

toshiba-chromebook_back_mojchromebook
Toshiba Chromebook

Chromebook od Toshiby ma się wyróżniać na tle pozostałych urządzeń z serii bardzo wydajną pracą na jednym ładowaniu baterii, bowiem wystarczyć ma ono na aż 9 h ciągłej pracy. Toshiba Chromebook będzie też stosunkowo tani, bowiem jego cena zacznie się od 279 dol., a jego sprzedaż rozpocznie się 16 lutego.

Źródło, foto: toshiba – inf. pras., toshiba chromebook fotoandroidauthorityomgchrome