Nadchodzą dwa nowe Chromebooki. Teraz kolej na Samsunga!

Chromebook_Samsung_Series3_Pierwsze_Wrazenia_MojChromebook
Chromebook Samsung Series – MojChromebook – fot. Krzysztof Bojarczuk

Doskonała wiadomość dla tych z Was, którzy oczekiwali, aż w ofercie pojawi się nowy Chromebook od Samasunga. Tym razem otrzymamy nie jeden, a dwa modele. Chociaż póki co informacje te nie są oficjalnie potwierdzone, to jednak nowe światło w sprawie rzuca zrzut ekranu, który widzicie poniżej. Na skutek pomyłki wyciekła oferta przedsprzedaży w jednym z internetowych sklepów B&H w USA. Wynika z niej, że Chromebooki od Koreańczyków są naprawdę blisko, w jak zwykle dobrych cenach. Zmieni się oczywiście specyfikacja urządzeń.

Pierwszy model – Samsung Chromebook 2 sygnowany oznaczeniem XE503C12-K01US ma otrzymać 11,6-calowy ekran, ośmiordzeniowy procesor Exynos 5410, 4 GB pamięci RAM i standardowo – 16 GB na dane. Drugi Samsung Chromebook 2 oznaczony numerem XE503C32-K01US otrzyma podobną specyfikację, ale z dwoma zasadniczymi wyjątkami. Po pierwsze: znajdziemy w nim większy ekran o przekątnej 13,3 cala oraz – po drugie: inny procesor, zapewne Intela – Haswell.

preorder_leak_news_samsung_chromebook2_90sekund
Wyciek ze strony sklepu B&H

Wynika z tego, że pierwszy Chromebook 2 z 11,6 calowym ekranem będzie następcą obecnego Chromebooka Samsunga Series 3, a ten z większym panelem, będzie odpowiedzią na potrzeby wszystkich tych osób, które wolą pracować na co najmniej 13 calach. Z powyższego zrzutu wynika również, że przynajmniej ten mniejszy model będzie w kolorze czarnym.

Zachęcająca są również ceny, chociaż jak się domyślam, obydwie dotyczą urządzeń bez modułu 4G/LTE, a te zaczynają się od 299 dol. za mniejszego i 399 dol. za większego Chromebooka 2.

Jutro startują targi MWC w Barcelonie. Możliwe, że właśnie wtedy Samsung zaprezentuje dwa nowe sprzęty z Chrome OS na pokładzie, tym bardziej, że ostatnim Chromebookiem tego producenta jest model z października 2012 roku.

Źródło, foto: AH