Image default
News

Mamy ceny! Samsung Galaxy S7/S7 Edge dostępny u operatorów komórkowych!

Emocje po premierze Samsunga Galaxy S7/S7 Edge jeszcze dobrze nie opadły. Na łamach 90sekund wielokrotnie pisaliśmy o nim w przeciągu ostatnich dwóch dni. TUTAJ przedstawiłem swoje pierwsze gorące wrażenia, chwilę po premierze, TUTAJ zaś sprawdzałem nowinki, jakie Samsung zaaplikował do aparatu. Za to TUTAJ Michał Brożyński sprawdził, jak w praktyce radzi sobie kamerka w nowym flagowcu południowokoreańskiego giganta. Jeśli coś Ci umknęło, szybko nadrabiaj zaległości, bo smartfon już jest w ofertach polskich sieci komórkowych, więc warto byś się zastanowił(a), czy nie warto pomyśleć o przedłużeniu umowy…

Samsung Galaxy S7/S7 Edge - 90sekund.pl
Samsung Galaxy S7/S7 Edge – 90sekund.pl

To, że będzie drogo nie powinno nikogo dziwić. Porównanie wszystkich ofert jest wręcz niemożliwe, ale pod lupę wziąłem abonament w wysokości 69,99 zł miesięcznie – czyli taki powiedzmy względny – nie za duży, nie za mały. Umowa na 24 miesiące. Wybrałem taką opcję, gdyż zakładam, że jest to średnia wysokości abonamentu, który podpisujemy u różnych operatorów. Ceny wyglądają następująco:

Samsung Galaxy S7

Play – 2599 zł
T-mobile – 2029 zł
Orange – 2149 (cena w e-sklepie)
Plus – ofert brak

Co ciekawe, pierwsza dwójka zgodnie z zapowiedziami oferuje w preorderze gogle Gear VR, Orange chyba zapomniał o tym dodatku, a przynajmniej nie ma na ten temat informacji – nie doszukałem się ich.

Samsung Galaxy S7 Edge

Play – 2999 zł
T-mobile – 2409 zł
Orange – 2559 zł (cena w e-sklepie)
Plus – ofert brak

Tutaj oczywiście również każdy z operatorów dołącza Gear VR (Orange także). Jak widzisz ceny są wysokie i bez względu na warunki samych umów, osobiście wolałbym poczekać 2 do 4 miesięcy i za tę gotówkę kupić telefon bez żadnego zobowiązania. Na wolnym rynku cena Galaxy S7 w wersji 32 GB to 3199 zł, a S7 Edge (też 32 GB) 3599 zł. Oczywiście to startowe opłaty, bo ceny będą wyższe wraz z większą pamięcią, ale skupiamy się na podstawowych modelach. Czy to dużo? Tak, ale należy pamiętać, że jesteśmy na chwilę przed wejściem smartfonów do regularnej sprzedaży.

Samsung Galaxy S7/S7 Edge - 90sekund.pl
Samsung Galaxy S7/S7 Edge – 90sekund.pl

Oczywiście to wszystko to gdybanie. Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka oferta jest dla niego najkorzystniejsza i ile jest w stanie wydać na smartfona. Topowego smartfona. Dla niektórych nie będzie problemem wyłożyć z portfela około 4 tys. złotych, pewnie nawet tego nie odczują. Ktoś inny myśli, planuje, bierze raty, a może nawet czeka już na kolejną generację flagowców ;), swoją drogą Galaxy S6/S6 Edge to nadal świetne telefony ;), więc i na nie warto rzucić okiem.

Gdybyś jednak bardzo chciał mieć mieć tegoroczną edycję flagowca od Samsunga za “złotówkę”, to abonamenty ocierają się o 200 zł miesięcznie, więc… cóż – chyba jednak warto poczekać, aż klimat nieco się ochłodzi wokół tychże propozycji. ;)

Źródło: Play 1,2 ; Orange 1,2 ; Tmobile 1,2