LG szykuje się do chromebookowej ofensywy?

LG_Logo1_mojchromebook

W ostatnich dniach pojawiły się bardzo ciekawe wieści związane z firmą LG. Współpracuje ona z Google przy tworzeniu ostatnich edycji jej najnowszego sprzętu, czyli Nexusów, a teraz być może rozszerzy ją o kolejne pole. Oczywiście związane z Chromebookami. Byłaby to spora niespodzianka, zwłaszcza że wygląda na to, że zobaczymy od tego producenta kilka urządzeń z Chrome OS na pokładzie.

Wiele wskazuje na to, że LG pracuje nad trzema urządzeniami, które noszą nazwy ChromeOne, ChromeDesk oraz ChromeStation. Ich nazwy pojawiły się w Markify – wyszukiwarce nazw marek i firm, która potrafi dokładnie określić, kto i gdzie na świecie zarejestrował daną nazwę oraz dla jakiej kategorii produktów. Dzięki temu udało się wyśledzić ChromeOne, ChromeDesk i ChromeStation, które oprócz tego, że są przypisane do LG, to również odpowiednio skategoryzowane. Nowym nazwom przypisano więc wszystko, co ma związek z elektroniką komputerową i mobilną.

lg_markify_chrome_mojchromebook
ChromeOne w Markify.com – MojChromebook.pl

Co ciekawe, gdyby pokusić się o rozgryzienie nazewnictwa, mogłoby się okazać, że pierwszy z chrome-urządzeń od LG mógłby być ewentualnym flagowym, klasycznym Chromebookiem, a pozostałe dwa mogłyby być rozwiązaniami stacjonarnymi lub też jedno z nich mogłoby pełnić funkcje Chromecast. Niemniej rozpala to falę spekulacji, bowiem wygląda na to, że rodzina Chromebooków wciąż będzie się powiększała, nie tylko o najważniejszych producentów komputerów, jak to się od niedawna dzieje, ale też o sprzęt mobilnych partnerów. Kto wie, może szykuje się też całkiem nowa odsłona Chromebooków?

Źródło, foto: technobuffalo, markify