Kupiłeś Chromebooka? Odbierz promocyjny 1TB na Dysku Google! Oto, jak to zrobić!

1tb-google-drive-dysk-za-free-mojchromebook-pic4

Rzecz właściwie banalna i prosta – ale wiem, że jest wiele osób, które nie zawsze od razu radzą sobie z tą miłą niespodzianką od Google. Każdy bowiem, kto kupi nowego Chromebooka, Chromeboxa lub Chromebase ma możliwość otrzymania bezpłatnie na 2 lata przestrzeni w Chmurze Google Drive (u nas – Dysk). Aktywowałem przy pierwszym Chromebooku, i wówczas otrzymałem 100 GB. Ta oferta jest wciąż aktualna, z tym że…

…Google wchodząc na nasz rynek zaoferował polskim fanom i nabywcom Chromebooków tą promocję, ale z 1 TB miejsca na dane w Chmurze! Podobnie, jak jest przy 100 GB, także i tutaj otrzymacie miejsce w bezpłatnej ofercie na 2 lata, a później – jeśli będziecie oczywiście chcieli – będzie możliwość jej przedłużenia.

Dysk Google Drive od Google to bardzo dobra Chmura do przechowywania naszych plików - MojChromebook.pl
Dysk Google Drive od Google to bardzo dobra Chmura do przechowywania naszych plików – MojChromebook.pl

Stawki nie są dramatyczne. Google mocno poszedł po całości i obniżył je do bardzo rozsądnych kwot. Pierwszy pakiet 15 GB jest darmowy. Drugi – 100 GB to wydatek niecałych dwóch dolarów miesięcznie, czyli w przeliczeniu na złotówki jakieś 6-7 zł. 1 TB to koszt niecałych dziesięciu dolarów, czyli kwoty nieco ponad trzydziestu kilku złotych miesięcznie (zależnie od wahania kursu waluty). Nie jest więc źle, prawda?

Ceny nowych planów taryfowych za wykorzystanie Dysku Google
Ceny planów taryfowych za wykorzystanie Dysku Google

Ale do rzeczy! Google swoją promocję na bezpłatny 1 TB na 2 lata w swojej Chmurze ograniczył czasowo do końca stycznia 2015 roku. Sam miałem do tej pory niewiele z tych swoich 100 GB, które aktywowałem razem z Chromebookiem Samsunga wykorzystane, ale myślę o przerzuceniu do Dysku większej paczki danych, toteż ten 1 TB wygląda obecnie bardzo zachęcająco. Oczywiście próbując skorzystać z oferty napotkałem na mały problem – jakie kroki wykonać, by dostać niespodziankę?

Wystarczy więc, że KLIKNIECIE TUTAJ, a zostaniecie przeniesieni na specjalną, dedykowaną stronę Google, która zawiera promocje dostępne wraz z zakupionym Chromebookiem. Niektóre są ograniczone regionalnie. Kiedyś nabywcy Samsunga Series 3 z Wielkiej Brytanii mogli otrzymać zwrot 50 GBP spośród całej zapłaconej sumy za ten konkretny model lub też co miesiąc 100 darmowych MB do wykorzystania w ramach lokalnej sieci komórkowej. Warto tam od czasu do czasu zaglądać ;).

W każdym razie po przewinięciu mniej więcej do połowy strony zobaczycie taki obrazek:

1tb-google-drive-dysk-za-free-mojchromebook-pic1

Oczywiście – klikacie w przycisk Redeem offer, a wówczas zobaczycie to:

1tb-google-drive-dysk-za-free-mojchromebook-pic2

Nie trudno domyślić się, że wybieramy Zezwalaj – i jeśli wszystko przebiegnie bez przeszkód – a jeśli robicie to po raz pierwszy ze swojej maszyny, to tak właśnie powinno się zdarzyć – to powita Was bardzo miły komunikat :)

1tb-google-drive-dysk-za-free-mojchromebook-pic4

I teraz UWAGA – może się zdarzyć, że po przejściu do swojego Dysku, w lewym dolnym narożniku, gdzie wyświetlany jest status użycia danych oraz informacje o dostępnej przestrzeni – pojawiać się będzie wciąż komunikat, że nic się nie zwiększyło, a status pojemności zostanie wyświetlony wg dotychczas używanego planu. Spokojnie – Google też musi sobie wszystko odświeżyć, zatem proponuję zrestartować Chromebooka/Chromeboxa/Chromebase.

Ewentualnie wszystkie zmiany powinny być widoczne od ręki TUTAJ:

1tb-google-drive-dysk-za-free-mojchromebook-pic5

Ale najciekawsze jest to, że na oficjalnej stronie Google widnieje informacja (jak wspomniałem wyżej), że promocja na uruchomienie 1 TB trwa do 31 stycznia 2015 roku. A dziś mamy prawie pierwszą dekadę lutego za sobą! Cóż, albo ktoś coś przeoczył, albo promocja potrwa jeszcze kilka dni (tygodni?). W każdym razie, jeśli jeszcze nie aktywowaliście swojej darmowej przestrzeni w ramach Dysku, to warto uczynić to jak najszybciej! ;)

Acha – jeśli zdarzą się Wam jakieś problemy lub nie załapiecie się na promocję, to dawajcie znać w komentarzach. Ciekaw jestem, czy u wszystkich tak to sprawnie działa, jak u mnie.

 • Gienek

  Na co i jak roztropnie wykorzystać podarowaną mi przestrzeń 1TB od Google’a?
  Co się stanie po 24 miesiącach jak nie zapłacę Googlowi pieniędzy? Cały 1TB danych przepadnie?

  • Jak wykorzystać miejsce, to już Ty musisz wiedzieć ;) Po 24 miesiącach nic się nie stanie. Cały czas będziesz mieć dostęp do swoich plików, ale nie będą dodawane nowe. Jak odnowisz subskrypcję, to znów będzie to możliwe :)

 • Konrad Bauman

  Oczywiście musiałem spróbować upgrade’ować moje 100GB do 1TB… Niestety… Your device is not eligible for this promotion.

  • Uuuu, wielka szkoda :( A przypomnij, jaki masz model Chromebooka i kiedy kupowałeś?

   • Konrad Bauman

    Mam Acera C720 już tak z pół roku albo dłużej… Nie pamiętam dokładnie… Ale przysługujące mi 100GB zarejestrowałem od razu po zakupie…

    • Aaaa, to wszystko tłumaczy. Ja dopiero teraz wykorzystałem swój voucher.

 • Tomasz

  ja dzis to mam same ahy,ohy. Kolejny ah na te 1TB przestrzeni ktore dostalem wlasnie w Google Drive

 • Ja postanowiłem wstrzymać się z inwestycją w Toshibę z ekranem FullHD i zdobyłem na Allegro Chromebook’a HP z UK żeby sprawdzić czy faktycznie Chrome OS “to jest to”. Aktywacja bonusowego 1TB miejsca w Google Drive poszła bez problemu. I przy okazji wiem, że brytyjski układ klawiatury + j. polski, to mimo wszystko nie jest dobrana para. Zdecydowanie lepiej niż z niemieckim, ale lepiej dopłacić i ściągać Chromebooka z USA. Za to uruchomienie komputera trwające mniej niż 5 sekund… :-)

  • Gratuluję zakupu. Ale z tym układem klawiatury, to mnie zaintrygowałeś! Kurczę, ja naprawdę mając pierwszego Chromebooka z UK nie miałem na co narzekać. Mógłbyś doprecyzować, co tak konkretnie Ci nie podchodzi?

   • Dziękuję. :-) Nie mówię, że jest tragedia. To chyba mój wewnętrzny perfekcjonizm tak się oburza. ;-) Po prostu mało intuicyjne jest pracowanie z klawiaturą (po przełączeniu na PL) w której pewne znaczki nie są tam gdzie być powinny, ze względu na to, że PL opiera się na US. Da się z tym żyć oczywiście, kwestia krótkiego przestawienia, ale miło by było móc sobie stworzyć własny układ UK-PL. Zwłaszcza jakbym miał posadzić przed tym komputerem kogoś starszego.

    • Mariusz Różycki

     Uch ! Mam ten sam “brytyjski” problem :) Czy udało się go jakoś rozwiązać ? Wiem, że pod Windows są dostępne “gotowe” programy a pod Linuksem można “ręcznie” przemapować klawiaturę. Tam łatwiej jest ustawić klawiaturę na GB i dorobić polskie “ogonki” niż przerabiać znaki GB na wersję US. Niestety pod Chrome OS nie znalazłem jeszcze rozwiązania. No ale mam ten komputer dopiero od wczoraj :) Pozdrawiam..

     • Ja w końcu kupiłem na Allegro nalepki “spolszczające” na klawiaturę i jakoś z nimi żyję. http://allegro.pl/naklejki-na-klawiature-do-laptopa-spolszczajace-i4834345898.html :-)

     • Mariusz Różycki

      Oj tam, Oj tam :) Przez te 6 miesięcy “naumiałem się” już korzystać z klawiatury w układzie Jej Królewskiej Mości :)

      Jakieś brudne nalepki na moją bialutką śnieżną klawiaturę ? Ech … gdybym miał czarną to co innego :D

     • Kupiłem białe, bo też mam białą klawiaturę. W sumie to potrzeba tylko 4 sztuki. Nie rzucają się tak w oczy, choć zamiast szarych mają czarne symbole. ;-)

     • Mariusz Różycki

      Aukcja z linku zakończona 27 lipca ! Zresztą teraz mam inny problem – potrzebuję klawiatury z cyrylicą w układzie RU (bułgarska i ukraińska odpadają)

      Przy okazji – jak trzymają się takie nalepki ? Nie przesuwają się ? Nie ścierają ?
      Łatwo je nalepić ? Łatwo odlepić/zmienić/poprawić ?

      Znalazłem klawiatury z cyrylicą w układzie RU ale wszystkie czarne – chciałbym jednak białą :) Ta biała RU od Apple za 1050 zł to jakaś paranoja :D

      Qrffa ! W Onet był niedawno artykuł okolicznościowy na temat cenzury. Nie ma jej podobno już od 25 lat. Klawiatur z cyrylicą też nie ma. Niech żyje wolność i swoboda. Byle bez cyrylicy :D

      A ja potrzebuję akurat białą klawiaturę z cyrylicą RU na złączu USB ! Pomiędzy 30 a 60 zł. I nie ma :(

     • Co do klawiatur to nie wiem, więc się nie wypowiem. Nalepki na razie się nie ścierają i nie przesuwają ale na pewno po jakimś czasie będą chciały, a przynajmniej tak zakładam. Aukcja była przykładowa. Jak szukałem “nalepki na klawiaturę” w Allegro to było dużo ofert i pewnie różnej jakości. Jakiej są moje, to się pewnie za jakiś czas okaże. :-)

 • Gdy zakupiłem Chromebook’a to otrzymałem “w zestawie” 100 GB. Po miesiącu rozpoczęła się promocja na 1TB. Tym razem również zgarnąłem bonus. Jeszcze trochę, a nie będzie trzeba w ogóle kupować miejsca na Google Drive! :)

  • Wow! Takiego obrotu spraw się nie spodziewałem! To gratuluję udanej podwójnej aktywacji :)

 • Mariusz Różycki

  Czołem ! Wczoraj (25 lutego) dotarł do mnie mój LG Chromebase :) Zgodnie z opisem jaki znalazłem w tym artykule, otrzymałem od Google 1 TB miejsca w “chmurze”. Tak wiec promocja jest nadal aktualna. Przed zakupem szukałem wszelkich informacji w sieci na temat Chrome OS. Obejrzałem też chyba wszystkie możliwe filmy na YT dotyczące tego sprzętu i systemu. Rozpoznanie okazało się pomocne przy wyborze :) Jednak naprawdę ucieszyłem się, gdy znalazłem stronę “mojchromebook.pl”. Masa pomocnych informacji – również w komentarzach. Ale co innego trening “na sucho” a co innego używanie tego zadziwiającego systemu w praktyce :) Dziwne – dopiero się uczę obsługi Chrome OS a mój laptop i netbook (z Windows i Ubuntu) leżą nieużywane od ponad 30 godzin. Ciekawostka – zakupu dokonałem w polskiej sieci (nie wiem czy mogę podać nazwę – nazwijmy ją X :) a klawiaturę dostałem brytyjską (???) – mam klawisz “delete” :)

  • Dzięki za dobre słowa, cieszę się, że możliwe było znalezienie tutaj wartościowych informacji :) Co do klawiatury, to można podłączyć każdą dowolną i wówczas klawisz Delete będzie bez problemu działał. Inaczej sprawa wygląda w Chromebookach. Tutaj funckję Delete wywołuje się poprzez jednoczesne naciśniecie Alt+Backspace.

   • Mariusz Różycki

    Właśnie to mnie zdziwiło, że mam na klawiaturze ten “delete” :) Spodziewałem się raczej, że klawiatura Chromebase będzie dokładną (może trochę powiększoną) kopią tej z Chromebooków. A skrót Alt-Backspace też u mnie działa.