Image default
Android Wear

Język polski dla Androida Wear już za rogiem!

Google powoli udostępnia aktualizację do najnowszej wersji aplikacji mobilnej Android Wear (wer. 1.4). Nie znajdzie się w niej wiele nadzwyczajnych nowości. Podobno zniknie możliwość podglądania zużycia baterii, po czym płakał nie będę, bo i tak za wiele z tego wykresu wyczytać nie było można, a także pojawi się np. możliwość wyrażenia zgody na wysyłkę do Google stopnia użycia Twojego smartwatcha w celach diagnostycznych. Inną ciekawostką jest fakt, że ma się też pojawić wsparcie dla zegarków z głośnikiem, aby możliwe było prowadzenie zeń rozmów. To jednak, co mnie interesuje tutaj najbardziej, to wyczytane w changelogach informacje o wsparciu dla kilku języków: tajskiego, indonezyjskiego, kantońskiego, holenderskiego, mandaryńskiego i… polskiego!

[showads ad=rek3]

Serce rośnie! :) Przynajmniej u mnie! Jako, że siedzę od miesięcy ściśle w platformie Android Wear, przetestowałem całą masę smartwatchy z tym systemem (i nie tylko), jestem z nim niemal od samego początku, zatem przeszedłem drogę od zawodu aż po zachwyt – w tym używania wyłącznie w języku angielskim, aż w końcu pojawiło się wsparcie około wakacji 2015 dla polskich komend – aż teraz przyjdzie moment, kiedy będę wreszcie mógł w języku polskim czytać wszystkie komunikaty i polecenia w smartwatchu!

LG G Watch R i działające WiFi - fot. LG
LG G Watch R i działające WiFi – fot. LG

[showads ad=rek1]

Niby nic, prawda? Przecież dla znakomitej większości z Was to nic takiego porozumiewać się po angielsku, komunikaty są tak banalne i proste, że wystarczy nawet podstawowa znajomość tego języka, by świetnie orientować się, co i gdzie jest w menu. A jednak! Do tej pory obecność smatwatchy z Androidem Wear była bardzo niejasna na polskim rynku. Google podobno stawiał opory, chciał bowiem, aby start oficjalnej sprzedaży wiązał się z pełnym wsparciem dla naszej mowy. Całkowicie to rozumiem, ale wielu sprzedawców wyszło przed szereg, stąd wysyp smartwatchy z AW w serwisach aukcyjnych, a nawet w elektromarketach. Niemniej – wciąż brak lwiej części producentów tworzących wearables. Liczę więc, że przywitanie języka polskiego, będzie równoznaczne z oficjalnym otwarciem się smartwatchy z Androidem Wear na polski rynek. A, że Święta tuż, tuż… no to cóż… ;).

[showads ad=rek3]

A, i gdyby ktoś chciał już teraz zainstalować najnowszą wersję aplikacji, może ją pobrać z tej strony.

Źródło: androidheadlines