Jest specyfikacja Chromebooka od Toshiby. W sklepach na początku roku

toshiba_chromebook_mojchromebook
Toshiba Chromebook – foto z serwisu eeevolution.it

Od premiery pierwszego Chromebooka, która miała miejsce we wrześniu minęło już trochę czasu, ale póki co, sprzętu wciąż nie ma na rynku. Trochę to dla mnie zastanawiające, bo przecież inni producenci, jak HP czy Acer zdążyli już dostarczyć swoje maszyny, a w między czasie pojawił się także model od tego drugiego producenta z dotykowym ekranem, a do spółki dołączył LG z Chromebase. Teraz docierają do nas wieści o specyfikacji Chromebooka od Toshiby.

Informacje wyciekły niechcący za sprawą PC Mag, który przygotował z wyprzedzeniem artykuł na temat Chromebooka od Toshiby, a ten przez przypadek opublikował wcześniej (pierwotnie tekst miał się pojawić 6 stycznia 2014 roku, zapewne przy okazji prezentacji urządzenia w czasie targów CES w Las Vegas). Z tekstu dowiadujemy się, że tak jak pozostałe najnowsze Chromebooki i ten będzie wyposażony w wydajny, dwurdzeniowy procesor Intel Celeron 2955 U  (Haswell) taktowany zegarem 1,4 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB na dane. Dodatkiem jest też gniazdo blokady Kensington, którego np. w moim Chromebooku od Samsunga Series 3 brakuje, co jest odczuwalną wadą.

Co ciekawe, urządzenie będzie miało ekran o przekątnej 13,3 cala i wyświetli obraz w rozdzielczości 1366×768 px (nie jest dotykowy wbrew niektórym fotografiom krążącym po sieci). W ofercie Google są już Chromebooki z panelami wielkości 11., 12. oraz 14. cali. , zatem ten idealnie wypełni lukę. Oprócz tego na wyposażeniu znajdą się dwa porty USB 3.0, HDMI oraz czytnik kart SD. Cena za taki zestaw ma wynieść w USA 279 dol., a na tamtejsze sklepowe półki notebook ma trafić na początku nadchodzącego roku.

Źródło, foto: OMG Chrome, eeevolution