Image default
Uncategorized

Jest pierwsza laserowa drukarka, która obsługuje NFC

Jak by ktoś się zastanawiał, jaki użytek można zrobić z nowych technologii, a w tym z modułu NFC, który gł. kojarzony jest z możliwością płatności zbliżeniowych, to już podpowiadam: Samsung udostępnia właśnie pierwszą na rynku drukarkę – Xpress C410W –  z obsługą komunikacji bliskiego zasięgu, czyli NFC. Wystarczy, że jej dotkniecie smartfonem wyposażonym w ten moduł, a po chwili otrzymacie wydruk.

Oczywiście można drukować w ten sposób zdjęcia, pliki tekstowe i PDF, tabele Excela, prezentacje PowerPoint, a nawet zawartość stron internetowych. Obecnie wystarczy, że Wasz smartfon ma jedną z dedykowanych aplikacji do prostej obróbki zdjęć, a tuż po zrobieniu fotografii możecie nanieść na nią konieczne poprawki kilkoma ruchami palca i właściwie od razu drukować, bez konieczności zgrywania plików na dysk komputera i obrabiania stacjonarnego. To świetne możliwości, które w połączeniu z drukarką Xpress C410W znacznie upraszczają wywoływanie wspomnień.

samsung_xpress_c410w_90sekund2
samsung_xpress_c410w_90sekund2

Zresztą drukarka potrafi trochę więcej. W zależności od wersji zintegruje się np. z bazą dostępnych kontaktów w Waszym smartfonie i pozwoli nadać faks na dowolny numer. Potrafi również pracować w trybie ekonomicznym, zmniejszając koszty eksploatacji nawet o 20 proc. Ponadto jeśli nie posiadacie trybu NFC w smartfonie lub nie chce Wam się wstawać z kanapy, by dotknąć drukarkę, wystarczy połączenie z Internetem. Xpress C410W obsługuje również tryb Google Cloud Print, więc drukowanie możliwe jest właściwie z każdego miejsca na świecie.

Źródło: samsung

Foto: samsung