Image default
Android Wear

#IFA2015: Asus ZenWatch 2. Piękny ZenWatch 2 w niewiarygodnie niskiej cenie w Europie!

O istnieniu Zenwatcha 2 od Asusa wiemy od czasu jego oficjalnej premiery na targach Computex, która miała miejsce w czerwcu br. Od pierwszej linijki tekstu zachwycałem się jego genialnym wzornictwem, które również przy pierwszej edycji, okazało się kapitalnie wysmakowane i dopieszczone. Nie ma o podobnym kształcie piękniejszego smartwatcha na rynku. I ZenWatch 2 będzie drugim takim, który przeskakuje swojego poprzednika!

[showads ad=rek2]

Dzisiaj Asus na konferencji przy berlińskich targach IFA2015 wreszcie zdradził, ile za ten zegarek będzie sobie liczył. Cóż, Panie i Panowie – czapki z głów! Smartwatch trafi do sprzedaży w październiku, a jego cena zacznie się od – UWAGA – 149 EUR! W przeliczeniu na złotówki po dzisiejszym kursie to jakieś 632zł! Cholera – Asus wyraźnie chce rozbić bank i jestem pewien, że mu w tym pomogę, bo aż taką miłością do LG Watch Urbane nie pałam, aby z tego Zenwatcha 2 rezygnować!

Asus Zenwatch 2 - fot. mat. pras.
Asus Zenwatch 2 – fot. mat. pras.

Przypomnę Ci od razu, że nowy smartwatch od Asusa zadebiutuje w dwóch rozmiarach i z dwoma szerokościami pasków: 18mm i 22mm. Podejrzewam, że tak niska cena będzie dotyczyła tego pierwszego wariantu, który można śmiało skierować również do Pań (z uwagi na skromniejsze gabaryty). Zresztą będzie w czym wybierać, bo Asus przygotował aż 18 najróżniejszych pasków.

Asus Zenwatch 2 w dwóch wariantach wielkości i szerokości pasków - fot. mat. pras.
Asus Zenwatch 2 w dwóch wariantach wielkości i szerokości pasków – fot. mat. pras.

[showads ad=rek1]

Myślę, że warto tez podkreślić, co Asus zawarł w swojej informacji prasowej, że Zenwatch 2 będzie kompatybilny również z iPhone’ami, a dzięki usłudze Smart Assisntant nie będzie problemów z odczytem powiadomień, które pojawią się w systemie iOS! Świetna sprawa, tym bardziej, że Apple Watch nie grzeszy urodą. Nie zdziwiłbym się, gdyby serca iPhone’owców zostały przez zegarek Asusa podbite.

Asus Zenwatch 2 - fot. mat. pras.
Asus Zenwatch 2 – fot. mat. pras.

Podobnie też, jak to miało miejsce przy pierwszym ZenWatchu, tak też i tutaj będzie szereg dedykowanych dla ZenWatcha 2 apek. Po pierwsze będziesz mógł/mogła wykonać własną tarczę w dedykowanej od Asusa aplikacji. Dodatkowo znalazło się miejsce na Business Helper, czyli zestaw narzędzi do zarządzania wpisami z kalendarza, agendą, mailami i zadaniami. Innym dodatkiem będzie ZenWatch Message do zarządzania SMS-ami, wysyłania ich, dodawania emotikonek etc. bezpośrednio z nadgarstka. Wprawdzie Google już to rozwiązał ostatnimi aktualizacjami Androida Wear, ale nie widzę przeszkód, by wypróbować dedykowane rozwiązanie.

Asus Zenwatch 2 - fot. mat. pras.
Asus Zenwatch 2 – fot. mat. pras.

Całkowitemu przebudowaniu poddana została też aplikacja do zarządzania aktywnością sportową, zatem to, co przekaże do Twojego smartfona ZenWatch 2 będzie jeszcze precyzyjniejsze. Podoba mi się również, że tylko 36 minut będzie potrzebował nowy zegarek, aby naładować się od zera do pięćdziesięciu procent. Nie zabrakło wewnątrz krokomierza, procesora Qualcomma, czy wodoszczelności, a całość pracuje oczywiście z systemem Android Wear.

Tak – Asus ZenWatch 2 to produkt, na którego bardzo czekam!

[showads ad=rek3]

Źródło: asus