Image default
Smartfony

Huawei oficjalnie zapowiada składane urządzenie na MWC2019!

No i bum! Huawei oficjalnie zaprasza na konferencję, która odbędzie się 24 lutego 2019r. w Barcelonie, w ramach targów Mobile World Congress (te trwają od 25 do 28 lutego br.). Grafika, która powyżej ilustruje niniejszy wpis, jasno przedstawia, że czeka nas składane urządzenie prawdopodobnie pracujące z modemem 5G!

Wygląda więc na to, że Huawei ponad wszelką wątpliwość chce być przed Samsungiem ze swoim składanym produktem. Jasności, czy to będzie smartfon nie ma, ale stawiam, że to właśnie o taki sprzęt chodzi. Huawei po prostu nie ma zamiaru brać jeńców. Co więcej – w tej chwili walczy nie tylko o wiarygodność, jako dostawca infrastruktury 5G w Europie, ale chce ją też upowszechniać na swoich telefonach (hashtag  #ConnectingTheFuture w twitterowym wpisie firmy przynajmniej moje myśli w tę stronę kierunkuje). No, a jedne z najlepszych targów technologicznych na świecie – to doskonała okazja, aby porządnie napiąć muskuły.

Z drugiej strony, bardziej uważne przyjrzenie się grafice anonsującej event pokazuje, że dostaniemy raczej urządzenie z elastycznym grzbietem, ale nie ekranem.

A przynajmniej tak to na ten moment wygląda. Czy możemy zatem spodziewać się smartfonu/tabletu złożonego z dwóch ekranów, ale spiętych właśnie jednym elastycznym/zginającym się elementem? Jak na moje oko – wiele na to wskazuje. Oczywiście nie ma też żadnych bardziej szczegółowych informacji na temat tego, co to za sprzęt? Nie wiadomo, co będzie go napędzać ani, jaki typ wyświetlacza/wyświetlaczy został zastosowany w nadchodzącym urządzeniu Huawei.

Na pewno jednak będzie ekscytująco. Jak co roku – i tym razem wybieram się do Barcelony na MWC. I na pewno z uwagą przyjrzę się nowemu sprzętowi od Chińczyków na miejscu!