HTC Desire 10 Pro i Lifestyle – przepiękna średnia półka z rewolucją w personalizacji

Już kiedy doszło do przecieków na temat tych smartfonów, zachwycałem się renderami, które zdradzały, że będą to produkty z co najmniej średniej półki, jeśli nie wyższej. Dzisiaj HTC odsłania karty. Jego dwa najnowsze konie, to Desire Pro oraz Desire Lifestyle. Obydwa smartfony w materiałach prasowych prezentują się totalnie! Są przepięknie zaprojektowane i tak tez wykonane. Jeśli chodzi o segment średniopółkowy, to niesamowicie postawiona poprzeczka! Podoba mi się również nowe podejście do personalizacyjnych wariantów, które HTC zaczyna serwować. I robi to jako pierwszy!

HTC Desire Lifestyle - fot. mat. pras.
HTC Desire Lifestyle – fot. mat. pras.

Producent zanadto nie chwali się tym, co drzemie pod maską. Ale postanowiłem tym razem iść jego tropem i trzymać się zawartych w newsie informacji. Tajwańczycy chcą bowiem, aby nie tyle definiować ich nowe dzieci na podstawie hardware, co po tym, jak te urządzenia wyglądają oraz co gwarantują już po uruchomieniu. I skoro bebechy umieszczane w iPhone’ach nie są wcale takie potężne, a oferują pracę na świetnym, płynnym poziomie, tak wierzę HTC na słowo, że jego wysiłki, aby tak samo było w Desire 10 również przyniosą podobny efekt. Skąd ta pewność? Producent ten od dawna potrafi dbać o dobrą personalizację swojego sprzętu z niemal każdego przedziału cenowego. Nie widzę problemu, by nie udzielić mu kredytu zaufania. A już na pewno do czasu, aż nowa Dziesiątka trafi do mnie do testów.

HTC Desire Lifestyle - fot. mat. pras.
HTC Desire Lifestyle – fot. mat. pras.

Nie sposób jednak nie wspomnieć, że model Lifestyle, który będzie dostępny w Polsce od października i wyceniony został na 1099zł, otrzymał – ku mojemu małemu zawodowi – wyświetlacz z rozdzielczością HD na dość sporej powierzchni 5.5 cala. Jest to już tak rzadko spotykany standard, że po prostu jestem zaskoczony, że HTC ma odwagę iść jeszcze w tym kierunku. Napędzać go będzie Snapdragon 400 (czterordzeniowy) z 2 GB pamięci RAM i 16 GB na własne pliki.

HTC Desire Lifestyle - fot. mat. pras.
HTC Desire Lifestyle – fot. mat. pras.

Niesamowicie ciekawie wyglądają jednak nowe warianty związane z personalizowaniem środowiska pracy. HTC dostarcza bowiem wraz ze swoją nakładką widgety w postaci Naklejek, którymi można meblować interfejs smartfona. Dzięki temu możliwe jest stworzenie takiego układu, dzięki któremu nie będziesz mieć na ekranie telefonu żadnej ikony, a wszystkie rozwiązania uruchomisz właśnie z poziomu Naklejek. HTC zapewnia również, że pozwala personalizować właściwie każdy element smartfona, zatem Desire 10 Pro oraz Lifestyle będą rzeczywiście Twoje (pod warunkiem, że zdecydujesz się na zakup).

HTC Desire Lifestyle - fot. mat. pras.
HTC Desire Lifestyle – fot. mat. pras.

Innym dodatkiem, który również pokazuje konkurencji, jak można ciekawie przygotować nowego smartfona, jest wyposażenie nowych Desire w możliwości odtwarzania dźwięku w wysokiej rozdzielczości Hi-Fi. Jest to rozwiązanie znane chociażby z flagowego HTC 10, widać więc, że producent idzie w średnim segmencie na całość.

Jeśli o mnie chodzi – to na pierwszy rzut oka wygląda to arcyciekawie. Zjada mnie porządnie ciekawość, jak smartfony te będą się sprawować na co dzień!