HP Chromebook 14 – znamy ceny modeli z LTE i kolejne szczegóły

Widać, że HP nie ma zamiaru długo czekać z ujawnianiem kolejnych szczegółów dotyczących swojego sprzętu z Chrome OS na pokładzie. Właściwie od chwili prezentacji na forum Intela w San Francisco, cały czas docierają do nas nowe wieści. Wiemy już, że HP Chromebook 14 pojawi się w trzech przyjemnych i intensywnych kolorach (w sam raz na paskudną pogodę za oknem ;) ), że model podstawowy z Wi-Fi dostępny będzie w cenie 299,99 dol., co sprawia że będzie tańszy od obecnego Paviliona, a do tego teraz poznajemy informację o cenie edycji z modułem 4G, a ta wyniesie 349 dol! Ponadto odświeżone Chromebooki HP będą dostępne już od 3 listopada w USA i Wielkiej Brytanii!

To rewelacyjne wieści, zwłaszcza że sprzęt prezentuje się bardzo okazale, jak na ten przedział cenowy. Zza Oceanu docierają zresztą już bardziej konkretne informacje o wyposażeniu tego sprzętu. A ten (tak, jak jego poprzednik) otrzymał 14-calowy ekran, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1366×768 pikseli, pod maską pracuje procesor Intel Haswell Celeron 2955U Dual Core 1,4 GHz, a ten wspomagany jest przez 2 GB pamięci RAM. Za grafikę odpowiada zintegrowany chip również Intela, a całość zasila wydajna bateria, która ma pozwolić na pracę do 9,5 h na jednym ładowaniu.

Oprócz tego, że sprzęt będzie dostępny z LTE wiadomo też, że opcjonalnie, poza 16 GB na dane ma się pojawić wersja z 32 GB, co uważam za bardzo rozsądne posunięcie, bowiem na moim Chromebooku od Samsunga 16 GB to zdecydowanie za mało. Mogłem to odczuć chociażby po ostatnich targach IFA w Berlinie, kiedy chciałem zgrać zbyt dużo zdjęć i nagle okazało, że brakuje mi miejsca na pliki.

Ostatnie informacje, o których chcę napisać są mniej przychylne HP. Jak podaje serwis OMG Chrome, pierwsze opinie na temat obudowy tego Chromebooka są mało entuzjastyczne. Czy to oznacza, że na zdjęciach prezentuje się lepiej niż w rzeczywistości? Ponadto testerzy mają się uskarżać na głośną pracę płytki dotykowej, ale jeśli mam być szczery, to i w modelu od Samsunga do najcichszych ona nie należy przy klikaniu.

Super, że tyle wiadomo już o modelu HP. Ciekaw zatem jestem odświeżonej wersji od Acera oraz zupełnie nowego modelu od Toshiby. Czy i tu również czekają nas miłe niespodziani cenowe oraz sprzętowe?

Źródło, foto: omgchrome, google