Grupowanie aplikacji w foldery w drodze na Chrome OS

app_folders_on_chromeos_mojchromebook
Zdjęcie pochodzi z serwisu omgchrome.com

Nie wiem, jak wyglądają Wasze launchery z aplikacjami, które macie podpięte do Chrome OS, ale u mnie ta lista się nie kończy. Od jakiegoś czasu zastanawiam się, dlaczego do tej pory nie było możliwe pogrupowanie ich w foldery? W końcu takie rozwiązanie nie tylko pozwoli lepiej zarządzać miejscem, ale też uporządkuje nasze aplikacje wg kategorii. Jak donosi serwis OMG Chrome wiele wskazuje na to, że rozwiązanie jest w drodze, jednak póki co nie ma szczegółowej informacji na temat tego rozwiązania.

Istotne jest, że takie rozwiązanie bardzo poprawiłoby organizację pracy z aplikacjami w Chrome OS. Nie wykluczone, że również zobaczymy taką opcję na Windowsie. Zresztą grupowanie w foldery jest znane nie tylko z systemu Android, ale stosowane również w iOS i wydaje mi się, że pojawienie się rozwiązania to tylko kwestia czasu. Oczywiście obsługa tego rozwiązania byłaby bajecznie prosta, oparta na starym mechanizmie: przeciągnij i upuść.

W każdym razie podoba mi się ten pomysł, bowiem widać że platforma ta się wciąż rozwija w dobrym kierunku. Myślę, że takie proste rozwiązania będą jej coraz mocniejszą siłą.

Źródło, foto: omgchrome