Image default
Android

Google uruchamia własny launcher dla Nexusów z KitKatem

Launcher Google Now - 90sekund.pl - fot. Google

Macie Nexusa, który załapał się jeszcze na aktualizację do najnowszej wersji KitKat 4.4, ale nie jest to LG Nexus 5, to znaczy że nie możecie korzystać ze wszystkich dobrodziejstw Google Now. DO teraz, bowiem specjalnie dla Was Google stworzył launcher, który pozwoli na taką samą obsługę pulpitu, jak ma to miejsce w edycji dedykowanej najnowszemu Nexusowi. Co to oznacza w praktyce? Wiążą się z tym zasadniczo dwie nowości.

Pierwsza to taka, że przesunięcie palcem z ekranu głównego zaprowadzi Was od razu do Google Now, czyli asystenta od wyszukiwarkowego giganta, który zawiera wiele interesujących informacji pogodowych, wiadomości, sugerowany czas dojazdu w konkretne miejsce, sugestie związane z różnymi aktywnościami, które na co dzień podejmujemy lub są w kręgu naszych zainteresowań. Google Now ma to do siebie, że informacje, które zbiera cały czas analizuje w czasie rzeczywistym, zatem, kiedy ruszamy w drogę jest w stanie zaproponować lepszą trasę z ominięciem korków.

Drugą opcją, bardzo przydatną jest możliwość wypowiedzenia bezpośrednio na ekranie głównym frazy OK Google, po której aktywuje się natychmiast wyszukiwarka, ale również Google Now, dzięki czemu możemy wywołać bez dotykania ekranu smartfona lub tabletu konkretne akcje, jak np. wysłać SMS, zadzwonić do wybranego kontaktu lub poprosić o wytyczenie trasy, czy uruchomienie odtwarzacza muzyki lub YouTube. W tym przypadku funkcje te działają jedynie, jeśli macie ustawiony jako gł. język angielski.

Mając Nexusa 5 powyższe dobrodziejstwa mam “w pakiecie” z nowym KitKatem i korzystam z nich bardzo często. Właściwie zaczyna to przypominać – zwłaszcza w tym drugim przypadku – przyjemną komunikację ze smartfonem, ale wciąż z różnymi ograniczeniami.

Ponadto razem z launcherem dostaniecie nowe tapety oraz pojawią się większe ikony aplikacji. Nowy Launcher Google Now pobierzecie TUTAJ i zainstalujecie na wybranych smartfonach i tabletach z linii Nexus oraz z serii Google Play Edition.

Źródło, foto: cnet