promotion_motox_90sekund

Google Drive za grosze! Jest sens zainwestować w tą Chmurę!

Dysk Google
Dysk Google

Każdy z Was, kto ma swojego Chromebooka lub Chromeboxa (albo inne urządzenie z Chrome OS na pokładzie) dostaje zazwyczaj w standardzie 16 GB przestrzeni dyskowej, a resztę, czyli 100 GB ma na 2 lata w Chmurze Google. Osobiście szybko zorientowałem się, że ta fizyczna przestrzeń, niewiele mi daje, bo gwałtownie ją zapełniam, przeniosłem się więc ze wszystkim co sporo waży do Dysku Google, ale jednocześnie zacząłem się zastanawiać ile zapłacę za dwa lata, kiedy będę musiał przedłużyć abonament (z Chromebookiem 24 m-ce są za free). Niepotrzebnie…

Otóż Google poinformował właśnie na swoim blogu, że uruchamia nowe ceny pakietów w ramach swojego Dysku. I jest, cóż – bardzo, ale to bardzo korzystnie! Konkurencja będzie się miała nad czym zastanawiać! Teraz 100 GB dostaniecie za zaledwie 1,99 dol. miesięcznie! No, jak dla mnie to prawdziwa bomba! Czyli cały rok za łącznie niespełna 24 dol., co w przeliczeniu na złotówki daje w przybliżeniu nieco ponad 70 zł. Super!

Ale jeśli macie apetyt na więcej miejsca, to również nie problem. Stawki kolejnych wielkości też nie są dramatyczne. Za 1 TB zapłacicie teraz 9,99 dol. miesięcznie! Natomiast 10 TB i więcej zaczyna się od kwoty 99,99 dol./mc. Prawdę pisząc, kto z nas potrzebuje aż tyle miejsca? Jeśli prowadzicie firmę, to może jest to opłacalny interes, ale kto potrafi zapełnić 100 GB używając swojego Chromebooka?

Ceny nowych planów taryfowych za wykorzystanie Dysku Google
Ceny nowych planów taryfowych za wykorzystanie Dysku Google

Świetny ruch ze strony Google szczególnie, że pozytywnie odczuwalny dla naszych portfeli. Wcześniej za 100 GB trzeba było zapłacić 4,99 dol./mc. Tragicznie więc też nie było, ale jednak były to już jakieś pieniądze. Teraz jest zupełnie inaczej, co mi się bardzo podoba :) Ale największą korzyść odczują Ci z Was, którzy używali 1 TB na Dysku Google. Tutaj plan taryfowy spadł z 49.90 dol. do 9.90 dol! Super, jeśli te ceny utrzymają się na podobnym poziomie przez kolejne miesiące, to już wiem, że nie będę miał problemu, komu zapłacić za Chmurę w przyszłości :)

Źródło, foto: google