Głodny w Trasie – w poszukiwaniu polskiego kotleta

Wybierasz się w najbliższym czasie w podróż samochodem? A może dużo jeździsz po polskich drogach? W dodatku lubisz coś przekąsić w trasie, ale znudziły Ci się już frytki i hamburgery? Czas zainstalować nową aplikację – Głodny w Trasie. Z nią głód będzie Ci obcy!

Głodny w trasie - mat. pras.
Głodny w trasie – mat. pras.

Jak działa Głodny w Trasie? Na podstawie GPS aplikacja namierza restauracje, które znajdują się w pobliżu trasy, którą aktualnie się przemieszczasz. Co ciekawe program wspiera wyłącznie polskich restauratorów, tak więc jest to przy okazji bardzo dobra promocja i wyróżnienie dla polskiej gastronomii, bowiem zagraniczni żywiciele nie są uwzględniani, a tych – jak wiadomo – przy drogach pełno. Tak więc zapominamy o restauracji na literkę M oraz K i zamiast niezdrowego hamburgera, będzie można pożywić się polskim i smacznym schaboszczakiem :D.

Głodny w trasie - mat. pras.
Głodny w trasie – mat. pras.

Minusem jest konieczność rejestracji, no ale jakby nie patrząc – wiele aplikacji tego wymaga. W każdym razie, dzięki temu zyskujesz opcje, które pomogą Ci zawęzić poszukiwania. Jesteś wegetarianinem? Podróżujesz z dzieckiem? A może z psem? Dzięki zaznaczeniu odpowiednich parametrów, szybko znajdziesz odpowiednie miejsce – o ile jest w pobliżu. Gdy tak się stanie, na telefon spłyną powiadomienia, informujące o zbliżającej się restauracji, a nawet aktualnych promocjach. Te ostatnie przewidziane są w szczególności dla tych, którzy są użytkownikami Głodny w Trasie.

Głodny w trasie - mat. pras.
Głodny w trasie – mat. pras.

Podoba mi się ten pomysł. Mógłbym rzec, że jest w tym sporo patriotyzmu. Uwzględnienie tylko restauracji z naszego podwórka to miły ukłon w stronę polskiej kuchni. Aplikacja pojawiła się w Google Play kilka dni temu, tak więc nie wiele osób z niej jeszcze korzysta, ale myślę, że to kwestia czasu. Osobiście nie podróżuję samochodem na dłuższych i regularnych trasach, ale zawodowi kierowcy czy osoby jeżdżące dużo po Polsce mogą na tym skorzystać.

Źródło, foto: informacja prasowa