Image default
Motoryzacja

Ford drukuje prototypy samochodów w 3D!

Nowe technologie stosowane w druku co rusz przynoszą masę ciekawych zastosowań. Skoro można sobie wydrukować w 3D tyle rzeczy, to dlaczego nie można zrobić tego samego z samochodem? Ford wymyślił i opatentował świetną innowację, którą będzie można stosować nie tylko w motoryzacji. Dzięki specjalnym stylusom i autorskiej technologii The Ford Freeform Fabrication Technology (F3T) wyprodukować można m. in. samochód.

F3T nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. Produkcja prototypu pojazdu lub samochodu koncepcyjnego trwa w najbardziej podstawowej fazie kilka tygodni i pochłania setki tysięcy dolarów. Proces technologiczny F3T do obróbki blachy z niskiego zakresu zastosowań odbywa się efektywniej. Jak bardzo? Wg Forda technologia pozwala dostarczać gotowe elementy w ciągu 3 dni, a nie jak ma to miejsce obecnie od 2 do 6 miesięcy!

F3T Forda pozwala na projektowanie i personalizację pojazdów nie tylko w motoryzacji, ale również w transporcie, przemyśle lotniczym czy obronnym! Dużą zaletą jest możliwość odczytywania plików CAD. Technologia F3T jest finansowana z funduszy Amerykańskiego Departamentu ds. Energii.

Źródło: ford

Foto: ford