Image default
Orange

eSIM w Orange na smartwatche Samsunga!

No dobrze – pomarańczowy operator komórkowy Orange po raz drugi zaimponował mi w ciągu ostatnich miesięcy. Firma poinformowała właśnie, że wprowadziła obsługę kart eSIM na smartwatchach Samsung Galaxy Watch LTE!

Przypomnę, że Orange jako pierwszy operator w Polsce zaoferowała obsługę smartfonów z eSIM. Wprawdzie na początku tylko na iPhone’ach, ale jednak – okazało się więc, że jest to w pełni możliwe już w oparciu o obecną w naszym kraju infrastrukturę. Natomiast to, co zaskakuje obecnie, to fakt że sensowne staje się nabycie inteligentnego zegarka, który w kartę eSIM jest wyposażony, gdyż będzie mógł on pracować z dala od telefonu. Marzenie wszystkich miłośników sportów w terenie, którzy nie chcą ze sobą targać na trening dużego telefonu, ale wciąż mieć kontakt ze światem.

O co chodzi z eSIM?

To wbudowany w telefon, tablet lub zegarek moduł, któremu przypisany zostaje numer telefonu. Nie trzeba wkładać do takiego urządzenia fizycznej karty SIM. Dzięki temu można mieć jeden i ten sam numer na smartfonie i dokładnie ten sam numer na inteligentnym zegarku. Orange oferuje teraz wsparcie dla tego standardu dla smartwatchy Samsunga, a konkretnie modelu Galaxy Watch LTE.

Orange przygotował też promocję dla klientów, którzy skorzystają u niego z oferty na kartę eSIM:

W ramach Promocji „Mój pierwszy eSIM”, otrzymanie pierwszej „Ekstra karta eSIM” jest darmowe, a klient przez pierwsze trzy miesiące nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Aktywacja każdej kolejnej karty kosztuje 5 zł, a opłata miesięczna poza promocją wynosi 9 zł. Z usługi „Ekstra karty eSIM” można zrezygnować w dowolnym momencie.

Nie powiem, wygląda to bardzo fajnie. Widać, że oferta bardzo otwarta pod kątem osób mocno zorientowanych technologicznie, które wiedzą czego konkretnie oczekują od swojego operatora. Ciekaw jestem, jak w takich okolicznościach Galaxy Watch LTE będzie radził sobie na jednym ładowaniu? Na pewno jednak otwiera to drogę do udostępniania w naszym kraju kolejnych tego typu urządzeń. Super, już czas wielki na eSIM!